Yeni Dublaj Diziler ve Vizyona Girecek Bomba Bir Film

İngilizce Telefon Konuşmaları

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Meraklı Gençlerin Buluşma Noktası

5 Adımda Zeka Geliştirme

Genel Kültür 26 Ocak 2016
2.448

Zekânızı olumlu yönde kullanmak hayatımızı daha kolaylaştıran hatta işlerimizi pratikleştiren en iyi yöntemlerden birisi.

Günlük hayatımızda her alanda iyi ilişkiler kurmamızı, iyi işlere imza atmamızı zekâmızın kıvrak olması belirler: Çünkü zekâyı gerektiği yerde ve doğru şekilde kullanmamız bize çok büyük kolaylık sağlar.

Birkaç basit adımla zekâmızı zinde tutabilir, hem ruhen hem de bedenen yaşlanmamızı geciktirebiliriz.

Zekamız İçin 5 Adım

  1. Güne erken başlayarak vücudumuzdaki bütün sinirlere, kaslara olumlu elektrik gönderebiliriz. Karşılığında bize dönen pozitif enerji ve zinde bir zeka olacaktır.
  2. Eğer kalktıysak ve zihnimizde açıldıysa ufak vücut egzersizlerle eklemlerimizi rahatlatabiliriz. Ardından güzel bir kahvaltı yapabiliriz. Bu sayede zinde bir vücutla zekânızın işini daha da kolaylaştırabilirsiniz.
  3. Gün içinde mutlaka iletişim kurun. Komşularınızla çay partileri düzenleyin, iş arkadaşlarınızla bir öğlen arası tavla veya satranç turnuvası yapın. İletişim zekânızın açılmasını, hızlı düşünmesini ve atak olmanızı kolaylaştıracak en önemli araçtır.
  4. Her zaman zor olanı seçmekte fayda var. Mesela zor bir bulmaca tercih edin veya zor bir dans figürü ya da gizemli ve karışık oyunlar oynayabilirsiniz. Önemli olan zoru tercih etmek ve tercihinizin doğrultusunda ilerlerken nasıl yolları, hangi yöntemleri tercih ettiğinizi keşfetmek.
  5. Bol kitap okuyun. Herkes her şeyi okumayı sevmez belki ama herkes bir şeyi okumayı sever. Sizde kendinize neyin iyi geldiğini bulun ve onu okumaya başlayın. Okurken araştırın sürekli zihninizi açık tutun ve zekânıza şans verin.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Patent Başvurusu Nedir?

Patent Başvurusu Nedir?

10 Mart 2016
4.229
ISO Nedir?

ISO Nedir?

09 Mart 2016
4.794
Periscope nedir ?

Periscope nedir ?

08 Mart 2016
5.157