İngilizce Telefon Konuşmaları

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Meraklı Gençlerin Buluşma Noktası

Türkiye’de bir ilk; Online Terzi

5 Soru ile: iPhone 7

iPhone 27 Şubat 2016
3.214

Apple’ın, bu yıl içerisinde tanıtmayı ve piyasaya sürmeyi planladığı yeni modeli Iphone 7 sahneye yavaş yavaş çıkıyor. Bilgileri de yavaş yavaş sızdırılan telefonun, tasarımında ve özelliklerinde oldukça fazla değişiklik mevcut.

Ne Zaman Tanıtılacak?

Iphone 7’nin sahneye eylül ayında çıkması bekleniyor. Apple’ın olağan konferanslarından birini yapması ile tanıtılacak olan Iphone 7 serisi, kasım ayı içerisinde de yüksek ihtimalle satışa çıkacak telefonlardan bir tanesi.

Ne Kadar Olacak?

En merak ettiğiniz ikinci soru da, büyük ihtimalle bu. Iphone 7’nin fiyatı, şimdiki söylentilere göre 700-750 dolar arasında; Iphone 7 Plus’un fiyatı ise 800 ila 850 dolar arasında olması bekleniyor. Apple, her zamanki gibi fiyat politikasında hiçbir düşüşe gitmeyerek, oldukça eleştirilen politikasını sürdürme kararı almış gibi görünüyor. Zira, fiyatlar yeni modellerde artmamakla beraber, düşmüyor da. Keza, eski modellerin fiyatları da öyle.

Ekran Boyutu Ne Olacak?

Iphone 7’nin ekran boyutu, tıpkı bir önceki gibi 4,7 inç olması bekleniyor. Eğer, daha büyük bir Iphone istiyorsanız, Iphone 7 Plus’un ekran boyutu, 5,5 inç olarak belirlenmiş. Sızan haberlere göre, Apple ekran boyutu konusunda herhangi bir değişikliğe gitmemiş.

Bunun dışında, Full HD ekran olarak beklenen iki modelin ekranı da, Full HD olmayabilir. Plus’un kesinlikle Full HD olması beklenirken, normal modelde bu durum biraz sallantıda.

Kamerası Nasıl Olacak?

Iphone 7’nin kamerası, megapiksel açıdan herhangi bir değişikliğe uğramayacak; zira, Apple kameralarının kalitesi açısından zaten değişikliğe uğramasının bir gereği de yok. 12 Megapiksel arka kamera beklenen telefonda, ön kamera ise 5 megapiksel olarak tahmin ediliyor. Yani, diğer modellerdeki gibi. Yüksek ihtimalle, FPS modunda değişiklik gelecek ve 60 FPS hızında, 4K videolar çekilebilecek. Videolar kısmında yine sekteye uğratılabilir bir alan olan 4K’nin akıbeti, maalesef kesin değil.

Bir diğer söylenti de; Apple’ın Iphone 7 Plus modelinde, iki arka kamera kullanacağı yönünde. 3 Kata kadar optik zoom yapması beklenen bu kameraların iki tane olmasının sebebi de; zoom kalitesini arttırmaktan geçiyor.

Tasarımı Nasıl Olacak?

Iphone 7 tasarımında, pek bir değişiklik beklenmiyor ancak sızan bilgiler ışığında; çerçevesiz bir ekran ve “home” tuşunun yer almadığı bir telefon bekleniyor. Evet, artık kapasitif tuşlar tamamı ile sanal tuşlara evrilecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
iTunes ile iPhone Yedeklemek

iTunes ile iPhone Yedeklemek

07 Nisan 2016
2.066
En Şık iPhone Kılıfları

En Şık iPhone Kılıfları

20 Mart 2016
5.203
iPhone hız testi

iPhone hız testi

08 Mart 2016
2.021
Iphone 5SE Görüntülendi

Iphone 5SE Görüntülendi

06 Mart 2016
1.476