Sustanon 250

Vikings 4. Sezon 18. Bölüm

İş Bankası Kredi kartı yapılandırma

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Nasıl Yapılır 07 Mart 2016
1.585

Bilgisayarlar, hem dert ortağımız, hem de en büyük derdimiz olarak karşımıza çıkan zımbırtılar. Çoğu zaman bunları hızlandırmak için pek çok yolu denesek de; pek çok program kullansak da, hızlanmayabiliyor ve elbette bizi sekteye uğratabiliyorlar. Biz önemli değiliz de, ya işlerimiz? İşlerimizin sekteye uğraması, isteyeceğimiz son şeyken, bilgisayar bir anda donup, açılmayıp, programları bir anda kapatıp yapılan işin tamamen bitmeden kapatılmasını, kaydedilmeden aniden “shut down” olmasını sağlayabiliyor. Bu tür durumlarda ise, küfürler devreye girebiliyor. Bugün, sizlerle bilgisayarınızı hızlandırmaya dair birkaç etmenden bahsedeceğiz.

pc hızlandır 2

Sabit Diskleriniz Dolu mu?

Sabit diskleriniz dolu ise, bu durum sizin için büyük bir sıkıntı halini alabilir. Zira, sanal bellek dediğimiz Ram, kotasını aştığında ve kullanım sınırlarını geçtiğinde; sabit disk, geçici olarak ram görevi görebilir ve ek ram işlevinde bulunabilir. Bu tür durumlarda ise, en az 15 GB harcar. Bu 15 GB’ın bu sebepten hemen hemen her zaman boş olması elzem ve gerekli bir iştir.

Denetim Masası, Program Kaldırma!

Kullanmadığınız pek çok program var, inanın ya da inanmayın. Bunların hepsini kaldırdığınız vakit, bilgisayarınızın hem sabit diskleri hem de yorulma değeri epey düşecek ve bilgisayarınız derin bir nefes alabilecektir. Sık sık bu temizliği yapmayı ihmal etmeyin.

Ccleaner!

Ccleaner tarzı temizleme programlarını kullanmanız, sizin bilmediğiniz yerlerin Ccleaner tarafından bilinmesini ve buralara girip temizlik yapılmasını sağlayabilir. Özellikle Windows işletim sisteminde çok fazla çöp ya da cache dosyası birikir. Bu dosyaların temizliğini ise tek tek yapmak, tek tek dosyalara girip bulmak epey zordur ki zaten bulamamanız yüksek bir ihtimaldir de. Bu sebepten, Ccleaner gibi temizlik programlarını, haftada bir kez bilgisayarınızı temizlemek için kullanın. Bunu odanızın tozunu almak gibi görebilirsiniz.

Duvar Kağıdına Hayır!

Duvar kağıdı kullanıyor musunuz? Bizce kullanmayın. Nedeni mi? Nedeni oldukça basit aslında. Yüksek çözünürlükte bir duvar kağıdı kullandığınızda pencere arası geçişlerin sekteye uğradığını, yavaşladığını, bilgisayarınızın ağırlaştığını hiç hissetmediniz mi? Bizce hissettiniz. Eğer, hiç hissetmedi iseniz; duvar kağıdınızı kaldırarak bir deneyin. Yaşadığınız şaşkınlığı gözlerinizden okur gibiyiz. Evet, pek bilinmese de yüksek çözünürlükteki duvar kağıdı Bilgisayarınızı sekteye uğratan bir diğer etmen.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Facebook Engelleme Sorunu

Facebook Engelleme Sorunu

03 Şubat 2015
2.261
Kök Hücreler Programlanacak

Kök Hücreler Programlanacak

15 Ağustos 2013
1.370
Çağın Dizilerini Yakalayın

Çağın Dizilerini Yakalayın

15 Mart 2016
2.656
Note 3 Prototipi İle Karşınızda

Note 3 Prototipi İle Karşınızda

23 Haziran 2013
1.320
Man Of Steel (2013)

Man Of Steel (2013)

26 Haziran 2013
1.386
Philips Xenium W8510

Philips Xenium W8510

12 Ağustos 2013
1.360
Kafeindeki Mucize

Kafeindeki Mucize

09 Nisan 2013
1.444