İngilizce Telefon Konuşmaları

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Meraklı Gençlerin Buluşma Noktası

Türkiye’de bir ilk; Online Terzi

Blogunuz ve Twitter Arasındaki Uyum

SEO 02 Mart 2016
1.886

İnternette eğer bir siteniz ya da bloğunuz var ise bunu yaygınlaştırmanın ve duyurmanın en etkili yolu Twitter’dır. Yoğun bir trafik yaşamak ve bloğunuzun hızlı bir şekilde yayılmasını istiyorsanız Twitter doğru yerdir. Kullanıcıların ilgisini çekecek mesajlar atabilirsiniz. Bu sayede sitenize yoğun talep alabilirsiniz.

Twitter’ da takipçilerinizi çoğaltmak istediğinizde başkalarının paylaşımlarını tekrar paylaşmanız yeterli olacaktır. Böylece paylaşımlarınız ilgi çektikçe sizi takip listelerine eklerler. Böylece sitenizle ilgili paylaşımlarınızla bu ilave olan takipçiler tarafından görüleceği için zamanla takipçi ve ziyaretçi potansiyeliniz çoğalır.

Twitter’ da ayrıca blog yazarları ile iletişime geçebilirsiniz. Onlarla çeşitli deneyimler yaşayıp etkinlikler yapıp yazarlık teklifi dahi yapabilirsiniz. Böylece çok geniş ve profesyonel bir çevreye de sahip olmuş olursunuz. Twitter üzerinden deneyeceğiniz her faaliyet kendinizi kanıtlamanız için bir basamak olacaktır. Sizin attığınız mesajlara gelecek bildirimler olacaktır. Sizin başka yazarlar hakkında sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar sizin her konuda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlayacaktır. Böylece var olan ziyaretçilerinizle diyalogunuzu ilerletmiş olursunuz.

Bazen yeni bir yazı yazmak için aklınıza bir fikir gelmeyebilir. Bu durumda araştırma yapın, gözlemleyin ve yazı yazabileceğiniz yeni konular bulmaya çalışın. İşte twitter bunun için çok uygun bir sanal ortamdır. İnsanlar genelde bu ortamda her konu hakkında sıkıntı ve sorunlarını etiketler, ya da hastagler kullanarak belli konular hakkında fikir beyanında bulunurlar. Bunlardan faydalanıp kendinize yazı yazacak konular rahatlıkla bulabilirsiniz.

Twitter ortamında sadece paylaşımlarda bulunmayıp takipçilerinize sorular sorarak da etkileşim kurup arada güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Ayrıca blog yazarları ile de iletişim kurup onlara soru sorup hatta sordukları sorulara cevap verip diyalogu arttırabilirsiniz. Diyalog kurmaktan soru sormaktan hiç bir zaman çekinmeyin.

Belli bir düzeye ulaşmış ve kendinizi kanıtlamış olan bir blog yazarı iseniz twitterdan takipçilerinize yeni yazacağınızı yazıyı duyurabilirsiniz ya da konuyu bildirip merak uyandırabilirsiniz. Onlardan fikir alabilirsiniz. Bu sizin yazınız içinde çok faydalı olacaktır. Sonuçta herkesten farklı fikirler çıkacak. Bu da yazınız için olumlu bir etki yaratabilir.

Twitter kullanıcıları için twit atmak bir alışkanlıktır. Sizin için sizin adınıza her türlü paylaşımı severek yapacaktırlar. Bu konuda anlayışlı olup çok fazla paylaşım yapmalarını beklemeniz gerekir. Biraz daha sakin bir strateji uygulamaya özen göstermelisiniz.

Ayrıca ekstra bilgi gerektiğinde twitter da paylaşmanız yeterli olacaktır. Anında o bilgiyi size vereceklerdir. Twitter sadece fikir alacağınız bir ortam değildir. Zamanla yeni kaynaklara, yeni sitelere veya kişilere bu ortamda ulaşabilirsiniz. Böylece yeni şeyler öğrenmek için daha fazla fırsatınız olacaktır. Böylelikle sizi takip eden kişilere daha fazla bilgi sunma fırsatını elde etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için lütfen http://www.timurdemir.com.tr/blog-yazarlarinin-twitterdan-faydalanabilecegi-yontemler/ isimli linki tıklayınız. Site ve blog sahibi iseniz bu linkten öğreneceğiniz çok şey olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Resimleri İyi Optimize Edin!

Resimleri İyi Optimize Edin!

29 Nisan 2016
2.886
Sizin SEO’nuz Kim?

Sizin SEO’nuz Kim?

08 Mart 2016
1.885
Bunlar da var!
Oto Çizik Giderici Kalem

Oto Çizik Giderici Kalem

30 Mayıs 2016
663
test

test

22 Ağustos 2010
272
Bu Dans Pisti Elektrik Üretecek

Bu Dans Pisti Elektrik Üretecek

31 Mayıs 2013
1.247
iPad Pro Ekran Koruyucu

iPad Pro Ekran Koruyucu

31 Aralık 2015
1.549
Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

11 Ekim 2016
3.256
Maddelerle: Apple Music vs. Spotify

Maddelerle: Apple Music vs. Spotify

27 Şubat 2016
23.058
Resimleri İyi Optimize Edin!

Resimleri İyi Optimize Edin!

29 Nisan 2016
2.886
Mide Yanması Nasıl Geçer?

Mide Yanması Nasıl Geçer?

29 Ocak 2014
1.302