Sustanon 250

Vikings 4. Sezon 18. Bölüm

İş Bankası Kredi kartı yapılandırma

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Esnaf Kefalet Kredisi Nedir?

Genel Kültür 06 Mart 2016
1.204

Esnaf Kefalet Kredileri, esnafı korumak ve güçlendirmek amacı ile verilen kredi tiplerindendir ve esnaflar için kolaylaştırıcı etmenler sunar. Düşük faiz oranları, yüksek vade seçenekleri ile oldukça talep edilen bir kredi tipi olan esnaf kefalet kredisinin faiz oranları; tamamı ile devlet tarafından karşılanabilyiordu ancak geçtiğimiz sene yapılan değişikliklerden sonra yalnızca ticari kredi ile bu kredinin faizleri arasındaki fark karşılanabiliyor. Bu oranın maksimumu ise; %4,5.

Esnafın işini kolaylaştırma bağlamında oldukça güzel bir fırsat olan esnaf kefalet kredisi, tamamı ile devlet destekli ve arkasında hükümet desteğinin olduğu bir kredi tipidir. 150 Bin TL’ye kadar üst limiti olan bu krediyi Türkiye Halk Bankasından alırsınız. Başvurular, genelde dönemsel olarak açılır ancak sadece Türkiye Halk Bankasından kredi alabilmeniz ve ödeme yapabilmeniz, işleri biraz karışık kılabilir.

Esnaf Kefalet Kredisinde Aranan Özellikler

Esnaf Kefalet Kredisi almak isteyen esnaflar için pek çok etmen gerekli olarak belirlenmiştir. Bu etmenleri kendinde görmeyen esnaflar, kesinlikle başvuru yoluna gitmesin, zaten onaylanmayacaktır. Öncelikle, bir esnaflık ya da sanatkarlık yapmak için; sicil kaydı belgesi şarttır ve bu da banka tarafından sizden istenir. Ayrıca, çalıştığınız bölgeye yahut beldeye ait kurumlara -esnaf odaları ve benzeri- kaydınızın belgeleri de istenmektedir.

Esnafın, yalnızca bir adet kooperatife üyeliği bulunmalıdır ve birden çok kooperatife üyeliği bulunan her esnaf, bunlardan birinde üyeliği kalacak şekilde diğer üyeliklerini iptal edip başvurmalıdır. Aksi durumda, başvuru olumlu yanıt almayacaktır.

Bunun yanında, hem esnaf hem de kefalet kooperatifi açısından; söylediğine uygun bir mali durumu bulunmalıdır. Esnafın anlattığı mali durumu ile yansıttığı mali durumunda çelişki yaşanabilmesi durumunda, esnaf kefalet kredisinden yararlanamaz.

Esnafın, yine kredi geçmişinde ve sicilinde herhangi bir sorun bulunmamalıdır. Kara liste, ödenmemiş kredi gibi sorunlarda esnaf es geçilebilir.

Esnaf Kefalet Kredisine Nasıl Başvurulur?

Tüm bu şartları sağlamanız halinde, esnaf kefalet kredisine kolay bir şekilde başvurabilirsiniz. Aranan herhangi bir özellik olmamakla beraber yukarıdaki belirleyicileri sağlamanız halinde; dönem dönem açılan başvurulara; ilinize bağlı kooperatife giderek yazılı bir başvuru yapabilirsiniz. Başvurular, değerlendirilerek tarafınıza on ya da on beş gün içerisinde geri dönüş sağlanabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Patent Başvurusu Nedir?

Patent Başvurusu Nedir?

10 Mart 2016
4.531
ISO Nedir?

ISO Nedir?

09 Mart 2016
5.016
Periscope nedir ?

Periscope nedir ?

08 Mart 2016
5.481
Bunlar da var!
iTunes ile iPhone Yedeklemek

iTunes ile iPhone Yedeklemek

07 Nisan 2016
2.173
Çok Fazla Su İçmek Zararlı mı?

Çok Fazla Su İçmek Zararlı mı?

08 Haziran 2016
2.477
Apple iOs 7 Tanıtımını Yaptı

Apple iOs 7 Tanıtımını Yaptı

16 Haziran 2013
1.426
Plazma Evren Modeli

Plazma Evren Modeli

31 Mart 2014
1.515
Sohbet ve Chat Odaları

Sohbet ve Chat Odaları

01 Haziran 2016
2.072
Maddelerle: Apple Music vs. Spotify

Maddelerle: Apple Music vs. Spotify

27 Şubat 2016
24.509
Online Okey Oynama Zamanı

Online Okey Oynama Zamanı

26 Ocak 2016
2.347
Ayak Mantarı Nasıl Geçer

Ayak Mantarı Nasıl Geçer

09 Şubat 2016
1.827