Online Dizi İzlemenin Tadını Çıkarın

Dizi İzlemek Artık Kolay

Kesintisiz Dizi Keyfi

iPhone Hafıza Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Online Tv Servisi

Sosyal Medya 13 Ağustos 2013
1.337

google-tvGoogle, rakipleri ile kıyasıya bir yarış içerisinde olabilmek için sürekli olarak bir çalışma içerisinde yer alıyor. Dev şirketin şimdiki hedefi ise kendi online TV servisi. Rakiplerinden birisi olan dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple’ın, kendi TV’sini oluşturacağı ile ilgili olarak ortaya çıkan haberlerden sonra, Google tarafından bir karşılık gelmiş oldu.

Şu an Google TV adında bir ürünü olmasına karşın, bahsedilen servis çok daha komplike bir yapıdan oluşuyor. Abonelik şeklinde gelir hedefi olan bu sistemde Google, yayıncı durumunda olacak. Yapılması gereken lisans anlaşmaları için Google, çok sayıda medya şirketi ile görüşmeler yaptı.  Sony ve İntel gibi önemli markaların da bu alanda yer aldığı düşünülürse, Google’ın tek rakibinin Apple olduğu söylenemez. İnternet üzerinden gerçekleşecek olan abonelikli yayınlarda, son kullanıcıya ulaşmak için medya kuruluşlarından tavsiye alan Google, birlikte yapılabileceklerle ilgili önemli görüşmeler yapmaya devam ediyor. Online TV izlemenin kaçınılmaz olarak yaygınlaşacağı, artık gelecek tahminlerinden çok daha yakın konumda bulunuyor.

Online TV servisinde hem Apple hem de Google online casino çok daha komplike bir yayın yapmak istiyor. Yani hem lisanslı yayınları internet üzerinden çeşitli görüntülerle destekleyerek bir yayından hem de özel içerik kiralama sisteminden bahsetmek mümkün. Google’ın en büyük avantajı klasik yayıncılık modellerinde bulunmayan, coğrafi ve demografik hedef kitle seçimi. Reklam konusunda oldukça büyük bir ağa sahip olan Google, bu deneyimini yayıncılıkta da kullanmak istiyor. Online TV, tıpkı mobil mecrada olduğu gibi rekabet düzeyi oldukça yüksek olan bir alan olarak dikkat çekiyor. Hem yayıncılık hem de reklamcılığın köklü bir şekilde değişikliğe uğrayacak olması, gelecekte çok daha farklı bir iletişim şeklini kullanacağımız anlamına geliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Periscope nedir ?

Periscope nedir ?

08 Mart 2016
5.485
Google Finans ile Borsa Takibi

Google Finans ile Borsa Takibi

09 Ağustos 2013
1.387
Samsung Galaxy A7 Tanıtıldı

Samsung Galaxy A7 Tanıtıldı

12 Ocak 2015
1.503
iOS İçin Ücretsiz WhatsApp

iOS İçin Ücretsiz WhatsApp

10 Ağustos 2013
1.495
Websiteniz ve Mobil Uyumluluk

Websiteniz ve Mobil Uyumluluk

29 Şubat 2016
2.692
Samsung D101S Toner

Samsung D101S Toner

12 Şubat 2016
2.078