Online Dizi İzlemenin Tadını Çıkarın

Dizi İzlemek Artık Kolay

Kesintisiz Dizi Keyfi

iPhone Hafıza Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Minecraft Education Edition Çıktı

Haberler 03 Kasım 2016
1.269

minecraft-education-editionMinecraft efsanesi kaldığı yerden varolmaya ve milyonlarca insan tarafından oynanmaya devam ediyor. Özellikle Microsoft’un satın almasından sonra oldukça büyük meblağlarla yatırımlar alan ve bu yatırımları ile geliştirilmeye devam eden Minecraft’ın eğitim süreci açısından da öğrencilere verdiği katkı yadsınamaz olmuştu. Özellikle yaratıcılık konusunda pek çok öğrenciyi ve öğrencilerin hayal dünyasını genişleten Minecraft; sonunda haberini verdiği Education Edition sürümünü çıkardı. Bu sürüm ile birlikte Minecraft, okullar için özel bir sürüm ile gelecek ve çocukların yaratıcılıklarını geliştirmesi adına oyun içerisindeki özel araçları sunacak. Böylece, Minecraft pek çok okulda ders olarak rahatlıkla okutulabilecek.

Ders Olarak Verilecek

Minecraft: Education Edition, ilk olarak Ocak ayında duyurulmuş ve pek çok insanı heyecana gark etmişti ancak oyun hakkında kesin haberler gelmemişti. Microsoft’un satın almasından sonra duraklayacağı ve geliştirilmeyeceği konuşulan Minecraft; sonunda patlamayı yaptı ve Minecraft: Education Edition çıktı. Geçtiğimiz yaz aylarında pilot olan birkaç okulda beta sürecinde olduğu konuşulan ancak kesin bir haber olarak verilmeyen, resmileşmeyen bu duyumların da; gerçek olduğu bu açıdan bakıldığında ortaya çıkıyor. Bugünden itibaren Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde rahatlıkla oynanabilecek olan Minecraft: Education Edition öğrencilerin hayal güçlerini arttırmak ve ufuklarını açmak amacı ile oluşturulmuş oyun içi özel argümanlar, görevler ve araçlar içererek; özel bir deneyim sunuyor.

Kamera ve Yazı Tahtalı Minecraft

Minecraft: Education Edition sürümünde tarafınıza kamera, yazı tahtası gibi materyaller sunuyor ve oyunda bu materyallerden rahatlıkla yapı oluşturmak için yahut kullanılmak için faydalanılabiliyor. Yıllık bazlı üyelik sistemi ile çalışan yeni Minecraft: Education Edition önümüzdeki günlerde satışa sunulacak ve oyunun muhtemel fiyatı, yahut abonelik ücreti diyebileceğimiz fiyat 5 Dolar. Sadece 5 Dolara yıllık olarak Minecraft: Education Edition’a sahip olabilmek hiç şüphesiz çoğu öğrenci ebeveyni için mümkün.

Siz de çocuklarınızın saçma oyunlarla vakit harcamasını istemiyor ve olabildiğince hayal güçlerini geliştiren, becerileri ve bakış açılarını değiştiren bir oyun arıyorsanız; Minecraft: Education Edition adı ile Minecraft’ı araştırabilir, üzerine yazılan şeylere göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ağız Kokusu Neden Olur?

Ağız Kokusu Neden Olur?

08 Şubat 2014
1.444
Odin Nedir?

Odin Nedir?

15 Mart 2016
4.974
Samsung Galaxy S7 Sahnede!

Samsung Galaxy S7 Sahnede!

24 Şubat 2016
2.950
İlkyardım Eğitimi Akademi Akad

İlkyardım Eğitimi Akademi Akad

09 Nisan 2015
1.823
İnternetten Yabancı Dizi izle

İnternetten Yabancı Dizi izle

02 Ocak 2016
1.722