iCloud’da Saklanan Fotoğrafları Ve Tüm Verileri Silmek

HotspotShield ile İnternet Daha Güvenli

iPhone’daAna Ekran Tuşuna Basmadan Ekran Görüntüsü Alma

Vikings Dizisi izle

Motivasyonu Arttırmanın Etkili Yolları

Genel Kültür 04 Şubat 2016
1.495

Bir şeyleri başarma arzusu olan herkesin zaman zaman zorlandığı, bunaldığı ya da vazgeçtiği zamanlar olabiliyor. Motivasyonun olması için kişiler hiçbir zaman insanın kendine olan inancını yitirmemesi. Çünkü insan kendine ne zaman başarabilirim yapabilirim derse ozaman başarı kaçınılmaz olur.

Motivasyon Arttırmak İçin Taktikler

  • Öncelikle bir şeye karar verdiyseniz hemen harekete geçin. ertelemek içinizdeki isteği kırabilir. Atak olmanız işin sonun başardığınızı görmenizi sağlayacaktır.
  • Amaçlarınızı ne kadar yüksek tutarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Çünkü büyük düşünmek büyük işleri de beraberinde getirir.
  • Eğer korkularınız varsa onlarla vedalaşsanız iyi edersiniz. Size en büyük engel onlar olacaktır.
  • Hayatınızın kıyısına, köşesine kesinlikle egzersizi sıkıştırın. Çünkü egzersiz yaparken akıcı düşünürsünüz. Bazen bir egzersizin sonunda büyük kararlar alabilir ve hemen onu uygulamaya geçebilirsiniz. O yüzden egzersizi ihmal etmemekte fayda var.
  • Somurtmanın size hiçbir faydası yok aynaya bakın sürekli gülün ve etrafınızdakileri sevin. Size iyi biri olma duygusu ve motivasyon bombası aşılayabilir.
  • Zihninizi unutmamak lazım. Motive olmak için önce zihninizi boşatmanız lazım ki aklınızda kalan teferruatlar size engel olmasın. Unutamıyorum, çıkaramıyorum aklımdan bu düşünceleri diyorsanız; o zaman zihninizi dinlendirmek yerine meşgul edin. Sevdiğiniz bir partnerle, sevdiğiniz bir oyunu oynayabilirsiniz mesela.
  • Son olarak okumak her şeyin başında gelir. Sevdiğiniz ne varsa okuyun. Okudukça hayal kuracaksınız ve kendinizi bambaşka dünyaların içinde hissedeceksiniz.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Patent Başvurusu Nedir?

Patent Başvurusu Nedir?

10 Mart 2016
4.531
ISO Nedir?

ISO Nedir?

09 Mart 2016
5.016
Periscope nedir ?

Periscope nedir ?

08 Mart 2016
5.481