Avrupa Bahis Sitelerinin İddaa Sitesinden Farkı Nedir

iCloud’da Saklanan Fotoğrafları Ve Tüm Verileri Silmek

HotspotShield ile İnternet Daha Güvenli

iPhone’daAna Ekran Tuşuna Basmadan Ekran Görüntüsü Alma

Öğrencilere Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Haberler 23 Şubat 2016
2.627

Öğrencilik, en zor dönemlerden biri olmakla beraber, aynı zamanda en eğlenceli dönemlerden biridir de insan yaşantısında. Günümüzde, özellikle burs veren kurum ve kuruluşların artması, öğrenciliğin biraz daha kolay geçmesini sağlayabiliyor. Ancak, öğrenci her gün yine ve yine makarna yemekten kendini alamıyor… Zira, para geldikçe, ihtiyaçlar -her nedense- daha fazla artıyor ve o para bir şekilde bitebiliyor… Eh, bu da öğrenciliğin şanından gelse gerek.

Bugün, sizlerle öğrencilere burs veren kurum ve kuruluşları sıralayarak, nereden burs alabileceğinizi, hangi kurumların, nasıl ve ne şekilde burs verdiğini ve bunlara nasıl başvuru yapabileceğinizi tartışacağız.

Dernekler

Özellikle, şehrinizin ya da köyünüzün isminde dernekleriniz mevcut ise, bu derneklere başvurarak burs alabilmeniz mümkün. Bu burslar, genelde tek seferlik olmak kaydı ile; işe yarayabilecek para kaynaklarından bir tanesidir. Özellikle, derneğin tabiri caiz ise eli kolu uzun ve bol üyesi var ise; bu dernekler ile iletişime geçerek aylık burs bile kazanabilirsiniz. Genelde, web sitelerinde yayınlanan duyurular aracılığı ile bu bursları veren kuruluşlara ulaşabilmek için; bir telefon numarası, çok daha iyi bir yol olacaktır.

Vakıflar

Yine, devlet destekli ya da özel kuruluş destekli vakıflar; burs vermekte önde olan kurumlardan bir diğeri. Her yılın belli aylarında, belli vakıflar burs başvurularını açabilir ve sizler bunlara başvuru yaparak kolay bir şekilde bursunuzu, akabinde de vakfa dair iş yerlerinde stajınızı dahi elde edebilirsiniz. Vakıfların, en güzel yönü de bu olsa gerek zira yapılan her işlem size bir kazanç ve gönüllülük ortamı esasında; bir ihtiyaç dahilinde karşılanma teminatı kazandırmakta.

Şirketler

Her yılın belli zamanlarında, yine büyük şirketler burs başvurularını lisans öğrencileri için açabiliyorlar. Kimi şirketler, sadece ilgi alanlarına yönelik bölümlerden öğrencilere burs verirken kimi şirketler hemen her daldan öğrenciye burs vermesi ile ünlü. Sizlerin de burs ihtiyacı var ise, bu şirketlerin (örneğin, koç, sabancı gibi) burs başvurularını takip edebilir ve süreci kendi gözlerinizle görüp başvurunuzu direkt olarak yapabilirsiniz. Kolay, aynı zamanda basit bir yoldan para kaynağı yaratabilmenize olanak sağlayan bu burs tipi de; öğrencilik sürecini kolaylaştıracak bir diğer fırsat.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
2016 Yeni Bilgi Sitesi Kozbon

2016 Yeni Bilgi Sitesi Kozbon

14 Temmuz 2016
7.377
Sanal Pos Nedir?

Sanal Pos Nedir?

06 Mart 2016
1.428
Apple iPhone 6 Batarya Testi

Apple iPhone 6 Batarya Testi

06 Ocak 2015
1.486
Damar Tıkanıklığı Nedir?

Damar Tıkanıklığı Nedir?

07 Şubat 2016
1.733
Kireçlenmeye Ne iyi Gelir

Kireçlenmeye Ne iyi Gelir

31 Mayıs 2016
1.702
Sosyal Ağlar ve Güvenlik

Sosyal Ağlar ve Güvenlik

11 Ekim 2013
1.347
Hemoroid Nedir?

Hemoroid Nedir?

10 Şubat 2014
1.329