İngilizce Telefon Konuşmaları

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Meraklı Gençlerin Buluşma Noktası

Türkiye’de bir ilk; Online Terzi

Son Gözde İşletim Sistemi Ubuntu

Teknoloji 08 Mart 2016
1.795

Ubuntu isim olarak pek tanıdık bir isim olmasa da son zamanlarda İOS ve Android’e çok büyük bir rakip olacak gibi duruyor. Özellikle akıllı telefonlarımızın kullandığı işletim sistemlerine rakip olarak çıkan Ubuntu isimli işletim sistemini sizler için inceleyeceğiz.

Linux’un en çok kullanılan versiyonu olan Ubuntu Pro 5 ile birlikte amiral gemi olma yolunda büyük bir adım atıyor. Ubuntu işletim sistemi Android ve İOS işletim sistemlerinden tamamen farklı olan bir uygulama özellikle son yıllarda geliştirdiği teknoloji ile kullanıcıların karşısına çıkan bu uygulama ile bir çok farklı özellik karşımıza çıkıyor. Alışılmış dışında bambaşka bir işletim sistemi olan Ubuntu’nun ne gibi farklılıkları mevcuttur.

Ubuntu’nun içerisinde ayrı ayrı uygulamalar yerine direk ekranlar mevcuttur. Ubuntu işletim siteminde geri veya ileri tuşları bulunmuyor. Bunun yerine Luncher denilen bir özellik mevcuttur. Luncher’dan arama yapmak özelliği bulunuyor. İçinde Pro5’ten alışkın olduğumuz işletim sistemi Ubuntu yeni bir ara yüz ile karşımıza çıkıyor. Ubuntu uygulamasında geçişleri çok farklı bir durum ve alışmamış uzun süre alacaktır. Geri ve son uygulamalar tuşu bulunmaması sisteme farklı bir özellik katıyor. Kullanılan uygulamaların her birine farklı arayüzler kullanılan Ubuntu bakalım istediği kadar sevilecek mi ?

Ubuntu’nun en önemli özelliği monitere bağlandığı zaman ekran ikiye bölünüyor ve üst tarafı Mouse alt tarafı ise klavye olarak kullanabiliyorsunuz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Şık iPhone Kılıfları

En Şık iPhone Kılıfları

20 Mart 2016
5.189
Woops Türk Telekomda!

Woops Türk Telekomda!

16 Mart 2016
4.917
Odin Nedir?

Odin Nedir?

15 Mart 2016
4.681