İngilizce Telefon Konuşmaları

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Meraklı Gençlerin Buluşma Noktası

Türkiye’de bir ilk; Online Terzi

Telefonunuz Suya Düşerse Ne Yapmalısınız

Teknoloji 08 Mart 2016
1.478

Telefonumuzun başına gelebilecek en kötü olay sizce ne olabilir ? Bu konuda hemen aklınıza ilk gelen su oluyordur. Çok fazla paralar harcayarak verdiğimiz akıllı telefonlarımızın bir anda bozulması oldukça can sıkıcı gibi gözüküyor. Özellikle suya düşen telefonların bir daha açılmaması söz konusu olduğunda yapmanız gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

Telefonlarımız suya düşünce ne yapmalıyız ?

İnternet ortamında araştırdığımızda karşımıza çıkan ilk bilgi pirinçtir. Telefonumuzun suya düşmesinden sonra yapmamız gereken ilk şey hemen telefonumuzu kapatmak olacaktır. Eğer telefonumuzun bataryası çıkıyorsa hemen çıkartıp telefonumuzun elektrik bağlantısını kesmek. Bunu yaptıktan sonra pirincin içine sokabiliriz. Sonra sim kartını çıkartalım. Hafıza kartı varsa çıkartalım. Sonra bu işlemleri yaptıktan sonra telefonumuz silmek olacaktır. Sonra yapmamız gereken bir şey ise saç kurutma makinesi kurulamak olmamalıdır. Çünkü saç kurutma makinesi telefon içerisinde bulunan devrelerin yanmasın neden olacaktır.

En iyi uygulama ise bu konuda pirincin içerisine sokmak. Çünkü pirinç ortamdaki nemin alınmasını çok hızlı bir şekilde almasına neden olur. Bu yüzden telefonunuzu bir kavanoz içerisinde bulunan pirincin içerisine sokarak 24 saat boyunca orada kalmasını sağlayın. Ancak bunun daha çok etki göstermesini istiyorsanız bu konuda size tavsiyem bu süreyi 48 saate çıkartmak ve daha sağlıklı bir sonuç almak olacaktır. Bu anlattıklarım tatlı su için geçerlidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Şık iPhone Kılıfları

En Şık iPhone Kılıfları

20 Mart 2016
5.209
Woops Türk Telekomda!

Woops Türk Telekomda!

16 Mart 2016
4.934
Odin Nedir?

Odin Nedir?

15 Mart 2016
4.704