İngilizce Telefon Konuşmaları

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Meraklı Gençlerin Buluşma Noktası

Türkiye’de bir ilk; Online Terzi

Türk Telekom TL Gönderme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır 16 Mart 2016
3.154

Türk Telekom, geldiği günden bu yana Avea, Ttnet ve Tivibu hizmetlerini birleştirerek bir atılım yapmış, köklü bir firma. Bu köklü firmanın yaptığı kampanyalar ve son zamanlardaki birleşmeleri ise oldukça göz doldurmakta. Özellikle, gençlere yönelik Avea’nın Woops kampanyasını devam ettirmesi ve Ttnet’in öğrenci kampanyalarını devam ettirmesi ile, alenen gençleri hedeflediğini ve gençlerin yolunda emin adımlarla yürümeyi amaçlayan Türk Telekom’un, önümüzdeki aylarda da yine gençlere yönelik kampanyalar yapması ve bunları arttırması bekleniyor. Zira, Türk Telekom’un da sözleri bu yönde nitelik taşıyor.

Türk Telekom’da TL gönderme işlemleri ise, oldukça çeşitli ve belli başlı yöntemlerden oluşuyor. Sms ile ya da müşteri hizmetleri ile gönderebileceğiniz TL’leri, anında gönderdiğiniz kullanıcı kullanabiliyor.

SMS ile TL Gönderme İşlemi

Türk Telekom ile SMS aracılığıyla TL göndermek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Kısa bir işlemle sizden ya da karşınızdan herhangi bir kesinti almaksızın TL gönderme işlemini yapan Türk Telekom’da; eski Avea yöntemlerini korumakta. Bu yolda, pek çok özelliğini değiştirmeyen yeni Türk Telekom; eski Avea; kullanıcılarını da yeni yollar bulması için yormamayı amaçlamakta.

Lira iste Lira servisi ile; Lira göndermesini istediğiniz telefon kullanıcısının numarasını sms’inizin açıklama bölümüne yazarak bir boşluk bırakın, ardından; ne kadar istediğinizi de belirtin. 9233’e göndereceğiniz bu mesaj aktarmalı olarak, arkadaşınıza gidecektir. Bir onay mesajı alacak olan arkadaşınız, bu onay mesajını evet olarak cevapladığı andan itibaren, liralar size gelecektir.

9235’i Arayarak

9235’i arayarak da bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Eski Avea’da da; genelde lira gönderme işlemleri 9235 üzerinden yapılıyordu. 9235 üzerinden lira gönderme işlemi yapabildiğiniz gibi, lira isteme işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey telesekreterin yönergelerine uyarak hareket etmek ve işlemlerinizi tamamlamak. Ancak, 9235 lira isteme / lira gönderme servisinde; 1,19 TL kesinti ücreti de yapılıyor. Bunu da bilmenizde fayda olacaktır. Lira gönderme işleminde kesilen bu miktar; lira isteyenlerde ise herhangi bir şekilde gerçekleşmemekte. Yani, ücretsiz bir şekilde arkadaşlarınızdan, dostunuzdan, akrabalarınızdan, 9235’i arayarak ücretsiz bir şekilde lira talep edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Papaz Kaçtı Nasıl Bir Oyundur

Papaz Kaçtı Nasıl Bir Oyundur

03 Şubat 2016
1.328
Dizi Takip Etmenin Kolay Yöntemi

Dizi Takip Etmenin Kolay Yöntemi

08 Nisan 2016
2.163
Line uygulaması indir

Line uygulaması indir

20 Şubat 2016
3.807
Facebook’a Hastag Geldi

Facebook’a Hastag Geldi

21 Haziran 2013
1.266
Sitenize Neden Geri Dönüş Olmaz

Sitenize Neden Geri Dönüş Olmaz

01 Mayıs 2016
2.379
Oto Çizik Giderici Kalem

Oto Çizik Giderici Kalem

30 Mayıs 2016
661
SIM Kart Hacklendi

SIM Kart Hacklendi

11 Ağustos 2013
1.351