Yeni Dublaj Diziler ve Vizyona Girecek Bomba Bir Film

İngilizce Telefon Konuşmaları

Metin2 Oyunu Pvp Serverleri

Meraklı Gençlerin Buluşma Noktası

Whatsapp Üzerinden Belge Gönderme Devri

Teknoloji 05 Mart 2016
1.704

Whatsapp, güncellemelere doymuyor. Yaptığı yeniliklerle adından söz ettiren şirket, Facebook’un kendisini satın aldığından beri yaptığı yeniliklerle de göz kamaştırıyor. Zira, pek çok yeniliği kendileri için bir “devrim” haline getiren ve bunu doldura doldura kullanıcılarına yönelten Whatsapp ekibi; dünyanın en yaygın mesajlaşma servisini, güncel ve kullanılabilir tutmaya çalışıyor. Bunun için de çağa uygun güncellemeler ve tabiri caiz ise kapı gibi “update”ler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde OTA üzerinden yayınlanan Android güncellemesinde Whatsapp’tan belge gönderebilmemiz artık neredeyse kesinleşti. Whatsapp’ın resmi olmayan ve flashlanan geliştirici sürümlerinde böyle bir özellik vardı ancak Whatsapp’ın resmi sürümünde böyle bir özelliği görememiştik. Bunun yanında, çalışmalarını sadece bu özelliğe yoğunlaştıran Whatsapp, artık belge gönderme özelliğine de “evet” diyor.

Whatsapp Üzerinden Belge Gönderme Devri 1

Belge Göndermek Güvenli mi?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de bu. Özellikle web sürümünden sonra pek çok “web”e dair özelliği devreye alan Whatsapp, belge göndermenin güvenli olacağından emin ancak kullanıcıları hem dışarıdaki hem de içerideki tehlikelerden kuşkulu. Zira, belgelerin depolanması gerçeği mevcut ve bunu kullanıcıların hemen hiçbiri istemiyor. Yine, belgeyi depolayıp depolanan yerin bulunması ihtimali de gözleri korkutan etmenlerden. Whatsapp, verilerin depolanmadığını söylese de depolandığı web whatsapp sürümünde geçtiğimiz aylarda kanıtlanmıştı. Belgeler de, aynı yoldan depolanıyor olabilir. Bu sebepten, belge göndermek Whatsapp üzerinde pek de güvenilir olmayabilir ancak yine de önümüzdeki günlerde bu özellik kesinleştiğinde, depolanıp depolanmayacağı iyice belli olacaktır.

Nasıl Kullanılıyor?

Whtasapp’a gelen güncelleme akabinde gönderebildiğiniz belgeler .pdf, .docx, .xlx, .doc gibi formatlarda olabiliyor. Bu belgeleri gönderebilmek için Whatsapp’ın gönder menüsü üzerinden, fotoğraf gönderir gibi belge seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. Belgeyi, telefonunuzda ya da bilgisayarınızda web üzerindeki whatsapp sürümü üzerinden gönderebileceksiniz. Kolay ve zahmetsiz bir iş olan belge gönderme işinin, güvenilirlik şartı ile yaygınlaşması bekleniyor. Kısa zamanda sükse yaratabilecek bu özellik, Gdrive, Dropbox gibi servislerin de ekmeğine yağ sürebilir; aynı zamanda ekmeğindeki yağı çalabilir de.

Whatsapp, IOS ve Android’e gelen belge gönderme özelliği ile, hemen her zahmetten bizleri kurtarmayı hedefliyor. Bakalım, bu durum ne kadar işlerlik kazanacak ve Whatsapp iş dünyası için kullanılabilir bir mesajlaşma uygulaması, belge gönderme uygulaması olabilecek mi?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Şık iPhone Kılıfları

En Şık iPhone Kılıfları

20 Mart 2016
5.283
Woops Türk Telekomda!

Woops Türk Telekomda!

16 Mart 2016
4.986
Odin Nedir?

Odin Nedir?

15 Mart 2016
4.768