Android Telefonlarda Ekran Şifresi Ayarlama

Günümüzde son gündem haberlerinde teknoloji ile ilgilenen tüm arkadaşlarımız bu tür şeyleri duymuştur. Son gelişen mobil telefon teknolojilerinde ekran şifreleri oldukça popüler oldu. Akıllı telefonlarda güvenlik problemlerinde Apple en son bir sorun yaşamıştı. Bu gibi durumlardan etkilenmemek için ekran şifresi sizin kurtuluşunuz olabilir.

Android cihazlarınızda güvenlik olayları diğer işletim sistemlerine nazaran daha gelişmiş ve yüksek seviyede olduğunu belirtebiliriz. Android cihazlarda ekran şfiresi konusunda son zamanlarda oldukça güvenlik üst seviyede tutuluyor ve birçok çeşit mevcut. Bunlara örnek verecek olursak eğer;

Kaydırma – Desen – Pin – Şifre

gibi istediğiniz seçeneği seçip şifreleme yapabiliyorsunuz ve telefonunuz güvenli hale geliyor. Genelde tercih edilen şifrlemenin desen olduğu konusunda oldukça bilgiler mevcut.

 

android desen sifresi

Peki, bu desen şifreleri nasıl yapılıyor onlar konusunda bilgi vereli. Ayarlar bölümünden cihaza giriş yapın ve karşınızda ekran kilitle bölümü çıkınca buradan yukarıda demin saydığım ekran kilitleme modellerinden birisi yapıp güvenliğinizi sağlayın.

Dip Not: Burada yapacağınız işlemlerden sonra en önemli nokta olarak desen şifrenizi ya da ekran kiliş şifrenizi asla unutmayın. Bunu unuttuğunuzda telefonu sıfırlamak zorunda kalırsınız ve tüm bilgileriniz silinecektir, o yüzden kesinlikle biryere not alın.

android ekran görüntüsüandroid ekran kilidiandroid ekran kilidi değiştirmeandroid ekran kilidi kaldırmaandroid ekran kilidi unuttumandroid ekran kilidi widget
Yorumlar (0)
Yorum Ekle