SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Ayedaş Müşteri Hizmetleri

Ads 28 Aralık, 15:09'de eklendi

ayedasAyedaş

İstanbul Anadolu yakası elektrik dağıtım işini yapan Ayedaş 1990 yılında kurulmuştur. Elektrik dağıtım şirketidir Ayedaş. Şuan Sabancı holding bünyesinde bulunan şirket elektrik üretim ve dağıtımının yanı sıra birden fazla alanda faaliyet göstermektedir.

Ayedaş Müşteri Hizmetleri

Elektrik ve Elektronik Kavramları

Benjamin Franklin’in, 1752 yılında yoğun uğraşlar ve bitmek bilmez deneyler neticesinde yıldırımın elektrik akımı ile yüklü olduğunu bulmasından günümüze kadar, elektrik yüklerinin akışı ile varlıkları ve statik elektrik ile elektrik akımı gibi fiziksel olguların tamamını kapsayan genel tabir, Elektrik olarak ifade edilmektedir.

Ayedaş müşteri hizmetleri hakkında yaşadığınız deneyimleri aşağıda yazabilir veya Ayedaş müşteri hizmetleri ni arayı ayedaş müşteri temsilcisine direk bağlanma telefon numarasını telefonkilavuzu.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bu tabir içerisinde bulunan tüm bu olayların ana kaynağı olan Elektrik akımlarının kullanım alanlarını, depolanmasını, taşınmasını ve bu amaç ile ihtiyaç duyulan tüm ekipman, eleman ve sistemleri her yönü ile dikkatlice inceleyen bilimsel alan ise Elektronik olarak isimlendirilmektedir.

Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği

Elde edilen elektrik akımının, bahsedildiği şekilde kullanım alanlarının belirlenmesi, belirlenen kullanım alanlarına taşınması ya da depolanması ve bu amaç doğrultusunda kullanılan her tür ekipman ile teçhizatın tüm kontrol ve denetimlerinin sorunsuzca yapılması, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Elektrik Mühendisi ya da Elektrik Elektronik Mühendisitarafından yapılmaktadır. Akımın iletilerek kontrol altına alınması, bu kontrol sistemlerinin projelendirilerek hayata geçirilmesi ve hayata geçirilen projelerin periyodik aralıklarla kontrol ve bakımlarının yapılması Elektrik Elektronik Mühendisliği branşlarından eğitim alarak mezun olmuş ve Mühendis diplomasına sahip yetkili şahıslar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu şahısların çalışma alanları sadece akımlar ve akımların taşınması ile sınırlı kalmayıp, kullanılan bilgisayarlardan optik cihazlara, ölçüm aletlerinden dijital makinelere, akım beslemelerinde kullanılan jeneratörlerden motorlara kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip bulunmaktadır.

Ayedaş Müşteri Hizmetleri
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.