SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Bebek Sağlığında Dikkat Edilecekler

Ads 13 Eylül, 04:36'de eklendi

Bebek bakımı aslında sanıldığı zor ve karmaşık bir olay değildir. Zaten her anne ve baba duruma vakıf olacağı için kolaylıkla kendini bir düzene sokacak en doğru uygulamaları yapabilecektir. Bunlar için doktorlarınızdan yardım alabilabilir ve daha programlı bir düzen yapabilirsiniz. Sağlıklı bebek gelişimi için neler yapmanız gerekiyor öğrenmelisiniz.

En önemli ve aksatmamanız gereken önceliklerden biri de bebek aşılarıdır. Belli aralıklarda yapılabilen aşılar için doktorlarınız sizi yönlendirecektir. En doğru zaman dilimlerinde sizleri arayacak ve bilgi verecektir. Son yıllarda sağlık ocaklarında bu uygulama gayet başarılı olmuş ve hemşirelere tarafından detaylı takip edilmeye başlanmıştır.
http://bebekler.name.tr/images/bebek-geliimi-r.jpg
Bebek sağlığı için gerek seminerlere katılabilir, gerek gelişim kitapları okuyabilir, gerek ise sizden daha önce yaşamış anne ve baba adaylarına kulak verebilirsiniz. En doğru beslenme ve bakım şekilleri ile sizlere tüyolar verilecek ve en doğru şekilde uygulama yapmanız desteklenecektir. Sizler de kendinizi çok sıkmadan ve endişeye düşmeden olabildiğince bebeklerinize yardımcı olmaya çalışınız. Özel durumları not alabilir ve gerektiği zamanlarda kullanabilirsiniz. Sizler bilinçli bir toplumun son derece okuyan ve bilinç kazanan yeni anne ve baba adaylarısınız.

Huzurlu bebekler için dikkat edilmesi gerekenler:

Bebek bakımı uzmanların da önerdiği üzere sakin ortamlarda olmalıdır. Çok sesli ortamları bebeğinizin beyin aktivitesini gelişimini engellemesi ve algılamasını zorlaştıracağı için yüksek sesli ortamlardan bebeğinizi sakınmalısınız. Bebek banyosu için tercih etmeniz gereken su ısısı ılık olmalıdır. Banyo yaptıracağınız ortam da sıcak olmalıdır. Bebeğinizin vücudunda yağ dokusu az olduğu için çabuk üşütüp hastalanabileceğini göz önünde tutmalısınız.

Bebeği uyutma kısmına gelince bebeklerinizi sallanan beşikler yerine kendi halinde uyumasına izin vermelisiniz. Bir süre yanında yatarak güven duygusunu vermelisiniz. Emin olun ki bu şekilde uyuyan çocuklar daha kaliteli ve sakin bir uyku çekeceklerdir. Özellikle kokunuza ihtiyaç duydukları ilk aylarda onları yalnız bırakmamalısınız.

Bebek Sağlığında Dikkat Edilecekler
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.