SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Bilgi Güvenliği Önem Kazanıyor

Ads 2 Aralık, 11:45'de eklendi

bilgiguvenligiGünümüzde pek çok kuruluş, bilgi güvenliği konusunda hayli ilerlemiş durumdalar. Özellikle bilgilerini koruyamayan her sektördeki her firma ve bunu garanti edemeyen her kuruluş, müşteri açısından da, pazar açısından da sıkıntı çekebiliyorlar. Gerek müşteri bilgilerini, gerekse sistemsel bilgilerini korumak her sektördeki firmanın başlıca görevlerinden bir tanesi. Herhangi bir aksilikte risk planı oluşturmamış ve yedeklerini almamış bir firmanın hali, muhtemelen onun sıfırdan başlamasına olanak verecektir. Günümüzde, ISO 27001 Belgesi ile tescillenebilen Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi; bu açıdan pek çok firmanın alması gereken başlıca sertifikalardan bir tanesi. Özellikle, günümüz bilgi çağında ilerleyen ve hızla gelişen internetin faydaları ve etkenleri sayesinde, bilgi güvenliğinin zorlaştığı da aşikâr.

Sertifika yahut Belge, ISO 27001 danışmanlığı yapan pek çok firma tarafından gerekli koşulların sağlanması halinde ve başvurunun yapılması sonucunda sağlanabilmektedir. ISO 27001 baş denetçi eğitimi ile sertifika alan ve bir denetçi olan insanlar; gelip risk analizi yaptığı firmanızda gerekli gördüğü etmenleri yerine koymak ve fuzuli fazlalıkları gidermek için bulunur. Baş denetçi eğitiminden geçen her Unvan sahibi, bunu yapmaya yetkilidir ve genellikle bir danışman kurum tarafından yahut bireysel olarak çalışabilmektedir.

Bilgi güvenliği yönetimi, günümüzde gittikçe daha önemli bir kulvar olarak büyümeye ve ülkeler tarafından önemle anlatılmaya devam ediyor. Siz de, bir Bilgi güvenliği yahut ISO 27001 danışmanlığı edinerek bu süreci atlatabilir ve sertifikanızı alabilirsiniz.

Bilgi Güvenliği Önem Kazanıyor
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.