SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Dünya Üzerinde Whatsapp Kullanımı

Ads 1 Ekim, 14:20'de eklendi

whatsappindircoİnternet üzerinden haberleşme sağlayan whatsapp birçok kişi tarafından kullanıyor. Dünyaca ilgi gören bu uygulama elde edilen verilere göre günümüzde tam 1 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Ücretsiz olarak, sadece internet bağlantısı ile haberleşme imkanı sağlayan uygulamanın kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Whatsapp uygulaması kişilere tanıdıkları, eş dostları ile ücretsiz ve hızlı bir şekilde haberleşme bunun yanı sıra video, ses kaydı ve fotoğraf aktarımı yapma imkanı da sunuyor. Whatsapp grupları sayesinde birçok kişi aynı anda tek sohbet ekranında buluşabiliyor. Birçok kişi gerek şahsi haberleşmelerinde gerekse iş yeri içi vs. haberleşmelerinde whatsapp özelliklerinden faydalanarak haberleşme yapmayı tercih ediyor.

Birçok kişinin whatsapp kullanım amaçları da değişkenlik gösteriyor. Sadece tanıdıkları ile değil “yeni bir ilişki” kurmak isteyen kişiler de whatsapp üzerinden tanışabiliyor. Doğal afet gibi acil durumlarda dahi önemli bilgileri aktarmak gibi çeşitli amaçlar ile whatsapp yazışmaları, video, ses ve görüntü aktarımı özelliklerinden faydalanılıyor. Üstelik artık özellikle internet üzerinden satış yapan kişiler, müşterileri ile haberleşmek için de whatsapp indirmeyi tercih ediyor.

Whatsapp’ın ücretsiz kullanılıyor olması, ücretsiz olarak akıllı cihazlara rahatlıkla yüklenmesi, hızlı haberleşme sağlaması, ses, video ve görüntü aktarımına imkan tanıması gibi özellikler kişilerin normal mesajlaşma yerine whatsapp tercih etmesine neden oluyor.

Üstelik whatsapp indir haberleşme imkanı sadece yurt içi ile sınırlı da değil… Dünyanın diğer ucundaki sevdikleriniz ile rahatlıkla görüşebilirsiniz. Görüşme esnasında ekstra ücret ödenmemesi de kişilerin özellikle yurt dışı görüşmelerinde whatsapp aramalarını tercih etmesine neden oluyor.

Basit bir akıllı telefon haberleşme uygulaması olarak piyasaya sürülmüş olan whatsapp, gün geçtikçe güncellemeler ile gelişmeye devam ediyor. Her güncelleme ile önemli özelliklerini ağına katan whatsapp, şifreleme özelliği ile de güvenli haberleşme isteyen kişilerin göz bebeği haline gelmiş halde bulunuyor.

Kişilere sunduğu kaliteli hizmet ve hızlı haberleşme sayesinde Whatsapp kısa bir süre içinde en sevilen mobil uygulamalar arasında yerini almayı başardı. Son dönemlerde bilgisayar üzerinden de kullanılabilir hale gelmiş olması, Whatsapp’ın tercih edilirliğini artıracağa benziyor.

WhatsApp indirmek için tıklayın(Android)

WhatsApp Play Store’dan indirmek için tıklayın

Dünya Üzerinde Whatsapp Kullanımı
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.