SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Elektronik Sigara Kullanımları

Ads 22 Ocak, 13:38'de eklendi

Sigara dünyada pek çok insanın vazgeçemediği en önemli bağımlılık oluşturan ürünlerden biridir. Her ne kadar zararları konusunda sayısız uyarılar yapılsa da uzun süredir kullananalar için sigara kullanımını bir an da kesmek çok zor olmaktadır. Öncelikle makaleye başlamadan önce vermek istediğim bilgi artık yeni site adresimiz http://www.elektroniksigaravip.com.tr/ olarak güncellenmiştir. Sizlere bu alan adından hizmet sağlıyoruz.

Sigara kullanımı konusunda gerek normal sigaraya olan ilgiyi azaltmak gerek insanların bu konuda zaafını bilerek sigarada ciddi anlamda kazanç sağlamak için elektronik sigara cihazları icat edilmiştir.

İlk defa Çin’de üretimi yapılan bu cihaz pek çok yerde ilgi görse de çok tartışmaları da beraberinde getirmiştir.

Kimi kuruluşlar normal sigaraya göre çok daha az etkisinin olduğunu ve çok fazla zararı olmadığını söylese de kimileri de aksini savunarak kullanımına dikkat edilmediği takdirde ciddi anlamda sağlığa etkisin dokunabileceğini savunmuşlardır.

delirium elektronik sigara

Elektronik Sigara Cihazındaki Gliserin Sıvısının Özellikleri Nedir?

Tatlandırıcı olarak işlev yapan elektronik sigara cihazındaki gliserin sıvısı içerisindeki şeker sayesinde tatlandırıcı etkiye sahiptir.

Bu sıvı normalde hayvansal ve bitkisel yağlardan elde edilmektedir.

Elektronik sigaralardaki gliserin kullanımı ise bitkisel olanından yapılmaktadır. Bu cihazda kullanımı için gliserin maddesi çeşitli kimyasal işlemlerden geçerek kullanışlı hale getirilir.

Sigaradaki tatlandırıcının yanı sıra çözücü etkisinin de bulunması çok fazla buhar oluşmasını da sağlamaktadır. Yoğun buhar oluşması da pek çok kişiye keyif vermektedir. Sadece buhar kullanımı ciddi anlamda zararlar oluşmadığı tespit edilse de gliserin miktarını tam ayarlayamamak kanserojen etki oluşturabileceğinden dikkatli olmak gerekir.

Gliserin maddesi gıda sektöründe, kozmetik sektöründe ve şeker hastalığın da dahi kullanılmasıyla yararlı bir ürün olsa da bu cihazda sürekli ve bilinçsiz kullanımı sağlık üzerinde ciddi etkileri olabilir.

Elektronik Sigara ile Duman Show Nasıl Yapılıyor Stüdyo Çekimlerini Buradan İzleyebilirsiniz.

Elektronik Sigara Satan Yerler Nereleridir?

Satışının pek çok ülkede yasaklanmasının yanı sıra bazı markalar bu işi yapmaktadır. İtalyan Liqua Likit, Dekang, Natura, Flavour Art gibi markalar bu ürünün ticaretini yapmaktadırlar.

Genelde internet üzerinden satışı yapılan bu ürünler için çeşitli bitkisel tatlandırıcı ve aromalar kullanılmaktadır. Bu da bu ürüne olan ilgiyi arttırmaktadır.

Elektronik Sigara Kullanımının Topluma Etkisi Nasıl Olmuştur?

Pek çok ülkenin tepkisini çeken ve bu konuda kapsamlı araştırmalar yapılan elektronik sigara kullanımının topluma etkisi düşünüldüğünde pek çok şekilde etkilediği görülmektedir.

Özellikle yeni yetişmekte olan gençlerin sigaraya bağımlılığını arttırmak konusunda ciddi zararları olmaktadır. Bizim ülkemizde satışı yasaklanarak çocukların ve gençlerin sigaraya olan ilgilerinin önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Bunun dışında sigara satışının yapıldığı pek çok işletmeyi de etkileyerek sigara gelirlerinin azalmasına sebep olmuştur. Bu da bu işletmelerin gelirlerini önemli ölçüde azaltmaya başladığı için elektronik sigaranın yasaklanması en çok ta bu işletmeleri sevindirmiştir.

Toplumu etkilemesinin yanı sıra bu ürünün yanlış kullanımından dolayı sağlığımız üzerinde de diğer sigara gibi ciddi etkileri olabilir. Özellikle nikotin miktarının çok aşıldığı durumlarda ciddi problemler olabilmektedir. Ayrıca elektronik sigara temin ettiyseniz http://www.elektroniksigaravip.com.tr/urunler/likit-dolum-sivisi.html bu adresimiz üzerinden likit çeşitlerine bakıp bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca bu videoyu izleyerek ön bilgi sahibi olabilirsiniz. TRT Spikerinin dahi ülkemizde kullandığı elektronik sigara hakkında güzel bir açıklama yapmış.

Elektronik Sigara Kullanımları
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.