SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri

Ads 2 Aralık, 16:44'de eklendi

ev-hanimlarina-kredi-veren-bankalarDüzenli bir işi olan ve SGK bordrosu ödenen, taşınmaz mülke sahip olan kişiler yada işyeri sahibi olanlar için bankalardan kredi çekmek oldukça kolay. Zaten bankaların hedeflerinde bu müşteri kitlesi bulunmamaktadır çünkü kredi verme konusunda bu müşteriler ile çalışmak her zaman keyiflidir. Fakat her banka sadece bu müşteri kitlesi ile sınırlı kalmaz, çeşitli kampanyalar ve dönemsel analizler ile farklı kesime de kredi imkanı sunarak müşteri portföyünü genişletmek ister. Bu noktada bazen müşteri kitle hedefi “öğrenciler” veya “ev hanımları” olmakta. Bu haberimizde ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız. Bir çok banka ev hanımları ile çalışmak istemekte bunun için bazı şartlar olsa da bazı bankalar bu konuda daha esnek davranmakta. Yazımızın ilerleyen satırlarında bu bankalara isim olarak da değineceğiz. Kredi veren bankalar sadece ihtiyaç kredisi alanında geliri olmayan ev hanımları ile çalışmayı tercih etmekte. Bu da belirli bir limite dayalı elbette. Şimdi detayları ile birlikte inceleyelim ve sizleri bilgilendirelim.

Ev Hanımlarına Kredi Neden Lazım Olur?

Genellikle bir ev değişikliğinde dekorasyon yenileme amaçlı yada yeni mobilyalar almak için kullanılır ev hanımları için kredi. İhtiyaç kredisi kullanarak bu ve benzeri ( tatil, yatırım amaçlı vs. ) isteklerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken ne için kredi kullandığınız değil, nasıl ödeme yapabileceğinizdir. Özellikle gelir sahibi olmayan ev hanımları eşlerinin gelir durumuna göre dikkat ederek yeteri miktarda para talep etmelidirler. Bir çok bankada ev hanımlarına katkı amaçlı kredi paketleri mevcut. Bunun yanı sıra ev hanımlarına kredi veren bankalar harici bir alternatif ise KOSGEB hibe desteğidir. Bu konuda da kısa bir araştırma yaparak eğer bir iş yeri açmak istiyorsanız, devlet teşviklerini öncelikle değerlendirmenizde fayda var.

Ev Hanımları İçin Kredi Çekme Meselesi

Gelir sahibi olmayan hanımlar için elbette bankalar çeşitli alternatifler üretmiş durumda fakat söz konusu bankanın para vermesi olunca hali ile bir çok banka çeşitli şartlar aramakta. Bunlardan ilk şart eşin çalışıyor olması. Sizden büyük ihtimal ile eşinize ait gelir belgesi istenecek. Eğer herhangi bir gelir belgesi gösteremiyor iseniz 2 Bin Lira kredi talebinde bulunarak şansınızı deneyebilirsiniz, fazlası için mutlaka belge isteneceğini unutmayın. Ayrıca 5 Bin Lira ve üzeri kredi taleplerinizde kefil de istenebilir. Peki, kredi hangileri ?

Denizbank, Garanti Bankası ve Şekerbank bu konuda daha esnek çözümlere sahip. Öncelikle bu bankalardan şansınızı denemenizde fayda var.

 

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.