SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Facebook Silerek Bağımlılıktan Kurtulun

Ads 24 Ocak, 11:56'de eklendi

Facebook silme ile zamanınızı kendinize ve sevdiklerinize ayırın. Facebook, sanal ortamda dilediğiniz zaman ve mekanda iletişim kurma ve oyun oynanma konusunda sıkça kullanılan bir, sosyal paylaşım ağıdır. Bu platform, arkadaşların birbirleriyle gün içerisinde gelişen olayları bile, ertesi günü bile beklemeden görüntülü veya yazılı olarak paylaştığı bir sanal ortamdır. Facebook’ un özellikleri birçok genç için, cazip geliyor ve ücretsiz olması, kolay kullanılması avantajlarıyla, kendilerini ve duygularını ifade edebilecekleri, popüler bir paylaşım merkezi haline gelmiş durumda.

Facebook, olumlu yönlerine rağmen, sosyal iletişimi sadece sanal ortamda yaşayan bir nesil oluşmasına, zemin hazırlıyor.

Yüzyüze konuşmak, dertleşmek gençlerin ilgi alanlarına biraz uzak kalan kavramlar. Klavye kullanarak tüm bu kavramları karşısındakilere aktarmayı tercih ediyorlar.

Facebook onların, boş vakitlerini doldurabilecekleri sahip olduğu için, gazete, dergi, kitap okunmak, film izlemek, oyun oynamak, müzik dinlemek, resim ve video paylaşmak, haber takibi yapmak, mesajlaşmak, görüntülü konuşmak, kişisel özellik veya beğendiklerini paylaşmak gibi pek çok içeriği barındıran bu platform, kullanıcılarını anlaşmalarına fırsat vermeden, kendine bağımlı hale getiriyor.

facebook silme

Özgüven sorunu yavaşça kullanıcıya siniyor, öğrenme ve beyin motivasyonu yetilerini kaybetmeye başladığının farkına bile varamadan, boş zamanların kaliteli kullanımı imkansızlaştıkça anti sosyal bir topluluk oluşuyor zaman içerisinde….

Kullanıcıların eskiye oranla daha fazla asabileştiği, gerçek hayata adaptasyon olmak istemeyen, yaptığı işten uzaklaşan, uyanır uyanmaz gece yanı başında bıraktığı, minik bir dünya alemi…

Tüm bu olumsuzlukları içine sindirmiş çocuklarını, olumsuz etkilemeye başlayan bağımlılıktan kurtarmak isteyen her anne ve babanın en sevdiği yöntem olan, Facebook Hesap Kapatma ile, gerçeklerle yüz yüze bir hayat kalitesi yaşamak mümkündür. Facebook hesabınızı silmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Genç ve orta yaş grubunu müptelası etmiş, arkadaşlık ve dostlukların sanal yaşandığı, sinsice hayatınıza yön veren, size keyif veren tüm hobilerinizi sanal olarak yapıp sizi motive eden, etrafınıza karşı algılarınızı kapatan, yalan yanlış haberlerle zaman zaman sizin modunuzu düşüren bu uygulamadan uzaklaşmak için, Facebook sosyal paylaşım hesabınızdan ayarları seçip, Facebook Hesap Kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sizde sadece, gerçek hayatın sorunlarına üzülüp, sevinecek, yalan kocamanbir dünya yerine, size ve sevdiklerinize ait küçük dünyanızda sanal değil, doğru yaşanmışlıklara merhaba diyecek, gerçek dostlarınızla selamlaşacaksınız.

Facebook Silerek Bağımlılıktan Kurtulun
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.