SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

İnternetsiz Hack Yapan Genç

Sosyal Medya 10 Nisan, 00:38'de eklendi

nicholas webberGenç hacker internet bağlantısı olmayan bir PC ile üstelik hapiste iken sorun çıkarttı ve tarihe geçti. 2011 yılında aldığı beş yıllık hapis cezasını çekmekte olan İngiliz hacker Nicholas Webber isimli genç, internet bağlantısı olmayan bir bilgisayarı kullanarak hapishanenin özel ağına bağlanıp sorunlara yol açmayı başararak ilke imza attı. 18-24 yaş arası genç mahkumlar için tasarlanan bir ceza evinde cezasını çekmekte olan genç hacker, mahkumlara iş bulmalarında faydalı olacağı düşünülen bilişim teknolojileri dersi sırasında kullandığı bilgisayar ile hapishanenin özel ağına bağlanıp sorun çıkarttı.

Olay’ın patlak vermesi dersi veren üniversite hocasının yaşanan sorunlar nedeniyle kendisini suçlayan yönetimden şikayetçi olması ile ortaya çıkmış oldu.

Kurmuş oldu Gh0stMarket sitesi ve forumu aracılığı ile dünyanın her yerinden siber suçluları bir araya getirip kredi kartı çalma ve kişisel bilgi elde etme gibi sanal suçlarla ilgili tekniklerin paylaşılmasını sağlayan genç hacker, kısa bir süre için de olsa ufak çapta efsane olmuş ve milyonlarca sterlinlik yüklü bir servete sahipliğe kavuşmuştu. Sonunda ise kaldığı dairenin kirasını çalıntı kredi kartıyla ödemeye çalışırken yakalanan hacker suçlu olduğunu kabul etmiş ve beş yıl hapis cezası almış idi.

Webber’in ne gibi sorunlara yol açtığına dair herhangi bir açıklama henüz yok. Ancak cezasını çektiği HMP Isis cezaevi sürekli olarak teknik sorunlar yaşanması ile tanınmakta. Geçtiğimiz yıl yapılan altı günlük bir denetleme sırasında hapishanenin parmak izi kontrol sistemi istisnasız bozulmuş.

İnternetsiz Hack Yapan Genç
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.