SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Karton Etiket Basımı Nasıl Gerçekleşir ?

Ads 2 Mayıs, 19:03'de eklendi

Genellikle bir giyim mağazasına girdiğimiz zaman hemen giysilerin üstündeki karton etiketlerine bakar ve giysi hakkındaki fiyat gibi bilgileri ve üretici firmayı öğreniriz. Sürekli gördüğümüz ancak hakkında pek bir şey bilmediğimiz bu etiketler aslında büyük bir pazarı oluşturuyor ve çok yükse miktarlarda baskısı gerçekleşiyor. Şimdi gelin karton etiket ve çeşitlerinin nasıl basıldığına dair genel bilgileri öğrenelim.

Aslında daha çok tekstil ürünlerinde görmeye alışık olduğumuz etiketler birçok farklı alanda da kullanılabiliyor ve çok farklı çeşitlere sahiptir. Örneğin bunlar arasında en çok kullanılan türler karton etiket ve dokuma etiketlerdir (dokuma etiket hakkında daha fazla bilgiyi bu adresten öğrenebilirsiniz). Ama biz konumuz olan karton etiketlere odaklanacağız. Bu etiketlerin de kendi aralarında bazı kategorileri bulunmaktadır. Basılmış olan karton çeşidine göre bu kategoriler adlandırılır. Örneğin, en çok kullanılan çeşitlerden bir tanesi düz ve sıklıkla gördüğümüz dikdörtgen şekilli etiketlerdir. Bunların dışında özel bir şekle sahip olunan ve özel kesim olarak adlandırılan türleri de ayrı bir kategori olarak tanımlayabiliriz. Ayrıca, bazı özel yöntemlerle basılan türlerde vardır. Sıvama baskı tekniği ile basılan karton etiketleri bunlara örnek olarak verebiliriz. Bunlar genel olarak daha kalın olurlar ve kaliteli dururlar.

Bu etiket türleri genel ofset makinelerde basıldığı gibi, serigrafi denilen yöntemlerle de basılabilirler. Genelde serigrafi daha kaliteli bir baskı oluşturur ve marka imajına önem verenlerin muhakkak göz önünde alması gereken bir yöntemdir. İyi bir baskıya sahip bir ürün elde etmek istiyorsanız, bu gibi ayrıntılara büyük bir önem göstermeniz gerekmektedir. Örneğin artık modası geçmiş bir matbaa makinesinde basılan bir etiket iyi bir kalitede olmaz ve bu da sizin firmanıza zarar verir. Çünkü başta karton etiket olmak üzere bu tarz şeylere müşteriler büyük bir önem gösterir ve ürün hakkında bir çırpıda yargıda bulunmalarına sebep olabilir.

Diğer bir konuda fiyatlandırma meselesidir. Aslında durum oldukça basittir: Eğer kaliteli kartona basılmış bir etiket istiyorsanız, bunun size fiyatı artı olarak yansıyacaktır. Aynı şekilde özel kesim etiketlerde de fiyat artışı söz konusudur. En düşük fiyatlandırma düz ve ince kartona basılmış etiket türlerinde görülebilir.

Dilimiz döndüğünce bu konu hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Eğer konu ilginizi çekmiş ve karton etiket hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız http://etiketvitrini.com/karton-etiket/ adresine bir göz atabilirsiniz.

Karton Etiket Basımı Nasıl Gerçekleşir ?
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.