SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Otobüs Biletlerinde Sigorta Devrimi

Ads 30 Mart, 20:03'de eklendi

Sefer günü hastalanırsam biletim yanar mı? Seferi kaçırdığımda param boşa mı gitmiş olacak? Acaba bagajımı güvenli bir yere mi koydum, ya kaybolursa? gibi çekinceler otobüs ile yolculuk yapan herkesin aklına gelmiştir. En kötüsü de otobüsle yolculuk yaparken aklımıza hiç bir zaman kaza riski gelmez. Ya da bilet alırken sefer iptal olur mu diye düşünmeyiz hiç. Ancak ne yazık ki trafik kazaları yaşanmakta ve yolculukla ilgili talihsiz olaylar başımıza çoğu zaman gelebilmektedir. Seyahat firmalarının bilet alırken sunduğu bir seçenek olan seyahat sigortası ise yolcular tarafından çoğunlukla talep görmez.

Sefer iptalinden, kazaya, ölüm durumlarından hafif yaralanmalara kadar pek çok durumda minimum ücret karşılığı alınan seyahat sigortaları oldukça yararlıdır. İşte seyahat sigortasının çoğunlukla bilinmeyen faydalarından birkaçı;

Bagajımı kaybettim
Eğer yolculuk sırasında bagaj kaybı sorunuyla karşılaşırsanız 500 TL’ye kadar bagaj kaybı teminatı seyahat sigortanız var ise sizin oluyor. İstanbul otobüs bileti veya başka bir bölgeye bilet almanız farketmeksizin!

Seferi kaçırdım
Ankara İstanbul otobüs bileti aldığınızı farz edin. Otobüsünüzü kaçırırsanız 500 TL’ye kadar bilet iptal teminatı tarafınıza ödenir böylelikle maddi kayıplarınızın önüne geçmiş olursunuz.

Kaza durumda ölüm ve yaralanma
Kaza durumlarında tazminat ödenmesi, 1.000 TL’ye kadar kaza sonucu tedavi masrafları teminatı gibi pek çok farklı durumda seyahat sigortanız sizi ve yakınlarınızı maddi olarak koruma altına alır.

Türkiye’nin en tecrübeli otobüs bileti satış sitesi NeredenNereye.com kullanıcılarına bilet satın alırken seyahat sigortası satın alma hizmeti de sunuyor. 4 TL karşılığında kullanıcı kendisini bu sigortayla güvence altına alabiliyor. Ancak seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için kullanıcının bilet alırken kendi TC kimlik numarasını girmiş olması ve kendi koltuğunda seyahat etmesi gerekmektedir. Yolculuklarınızda güvenle seyahat etmek uçak bileti ve otobüs bileti satın almak için www.neredennereye.com/otobus-seferleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs Biletlerinde Sigorta Devrimi
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.