SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Paramedik Maaşları Ne Durumda

Ads 11 Haziran, 17:10'de eklendi

Paramedik denildiğinde pür dikkat bizleri dinlediğini tahmin edebiliyoruz, çünkü geleceğin parlak meslek grupları içende paramedikleri baş sıralarda görmekteyiz. Sağlık personeline olan ihtiyacın hiçbir zaman azalmıyor olması ve buna bağlı olarak sağlık çalışanlarına da ki alımın fazla olması makul meslek grupları içine yerleştirmiştir. Paramedik diğer bir adıyla ambulans hemşiresi sağlık personelleri içinde en pratik ve çabuk hareket edebilme yeteneğine sahip olan bireylerin eğitilme is ile oluşmuş ilk yardım içerikli sağlık çalışanlarıdır. Bu mesleğe olan ilgini son zamanlarda artması paramedik maaşları ne kadar sorunun sıklıkla sorulmasını berberinde getirmiş ve bu sorulara yanıt bulmak adına hazırlamış olduğumuz çalışmamızı sizler ile paylaşma gereği hissettirmiş olduk.

Paramediklerin gerek alımların fazla olması gerekse çalışma olanakların diğer sağlık personellerine göre rahat olması onları yılın en çok tercih dinle meslek grupları arasında görmemizi sağlayan en önemli nedenler arasında yer almaktadır. Sağlık personellerini alımı ülke gelinde her zaman fala olmakla birlikte çalışma olanaklarını çoğu zaman yorucu ve yoğun olmasının yanında bu alanda diğerlerinde ayrılması sağlık severler için kaçırılmaz fırsatlar içinde yer almasını en önemli nedenidir. Bu denli ilginin fazla olduğu çalışmalarına karşılık aldıkları maaşlara bir göz atalım.

Paramedik maaşı diğer sağlık personellerine oran bir hayli artış göstermiş olsa da ülke genelinde var olan enflasyon oranındaki artış ile dengede tutulduğu düşünülmektedir. Örneğin doktor maaşları ile bu çalışanların arasında uçurumları görmek mümkün. Paramedik maaşları ne kadar soruna yanıt getirmek üzere yaptığımız çalışmalarda sizler için en doğru ve güvenilir sonuçlar elde etmeye çalışmış bulunmaktayız. Paramedik maaşları 2016 yılında yapılan araştırmalara göre bir hemşirenin almış olduğu maaşa eş değer nitelik taşıdığı tespit edilmiştir. Ayrıca hemşirelik okulunu dört yıl süren eğitimini yanında, 2 yıllık ön lisans mezunları olması aynı zamanda da çalışma saatlerinin hemşirelere nazaran daha az olması hemşireler ile paramedikler arasında maaşların karşılaştırılmalı olarak eleştirilmesini beraberinde getirmiştir. Diğer sağlık personellerinin de hakları olan ücretler karşılığında hizmet vermeleri gerektiğini vurgulamaları ve sağlık bakanlığını bu konu üzerindeki çalışmaları merak edilen diğer konular içinde yer alıyor.

Kaynak : http://www.maasi.org

Paramedik Maaşları Ne Durumda
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.