SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Schengen Vizesi

Ads 4 Nisan, 00:22'de eklendi

Avrupa Birliği tarafından yapılan Schengen Antlaşması ile vize başvurularında üye ülkelerin kendi aralarında sınır ve polis kontrollerine tabii olunulmadan hızlı bir şekilde geçiş sağlanılması adına Schengen Vizesi için anlaşma sağlanılmıştır. Schengen Vizesi için ilk kez vize başvurusunda bulunacak olan kişiler tarafından yapılması gerekli bir takım bilgiler bulunulmaktadır. Avrupa’ya seyahat edecek olan kişilerin Schengen Vizesi başvurularında gerekli evrakların ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve Konsolosluklar tarafından yetkilendirilen resmi kurumlara eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanılıyor olması gerekmektedir.

Yurtdışı vize başvuru işlemlerinde Schengen Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin resmi işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında herhang bir sorun ile karşılaşılmadan evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarımının resmi kurumlara yapılmasında Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi hizmet vererek sürecin yurt dışına çıkış yapacak olan kişiler açısından büyük kolaylık sağlanması adına önemli bir hizmet vermektedir. Vize başvurularında gerekli onayın Konsolosluk kararı tarafından verildiği bilinilmesi gerekli olan bir bilgidir. Konsoloslukların vize başvuru sürecinde onay vermesi bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstermektedir. Verilecek olan kararın Konsoloslukların çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde olan çalışma günlerinde verildiği ve dönemsel yoğunluğa bağlı olarak süreçte değişkenlik gözlenebilmektedir.

Schengen Vizesi başvurularında mevcut pasaportun güncel olması ve en az altı ay geçerliliğe sahip olması gerekir. Pasaport üzerinde herhangi bir fiziksel sorun ile karşılaşılmaması resmi işlem sürecinde red alınılmaması açısından önem taşımakta olan bir bilgidir. Resmi süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan eksiksiz bir şekilde gerekli evrakların gidilecek olan ülke için resmi işlemlerin alındığı kuruma aktarılarak vize başvurularının onaylanma sürecinin doğru bir şekilde sağlanmasında Pasaportvizesi.com Başvuru Merkezi sürece dahil olarak hizmet vermektedir. Schengen Vizesi için resmi işlemlerin gerçekleştirilmesinde yabancı ülke vatandaşları tarafından zorunlu seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir. Bunun sebebi yapılan Schengen Antlaşması prosedürlerinde kişiler için belirlenmiş bir kuraldır. Seyahat edecek olan kişilerin bu süreçte yapılması gerekli olan işlemler ve istenilen evraklara dikkat ederek sürece dahil olması istenilmektedir.

Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar için tıklayınız.

Schengen Vizesi
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.