SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Türkiye’de bir ilk; Online Terzi

Ads 6 Ekim, 15:51'de eklendi

e-terziZaman ilerledikçe günlük hayatımızdaki şeyler internet ortamına taşınmaya başlıyor. Artık zanaatkarlarda yavaş yavaş sanal dünyadaki yerini almaya başlıyor. Bunlardan biri de terzi. Zaten başlığı okuyunca “Online terzi nasıl olabilir?” demişsinizdir muhakkak. İlk duyduğumda bende şaşırmıştım ancak oluyormuş. Sizin için inceledim ve detayları aktarıyorum.

E-Terzi adı ile hayat bulan bir proje online terzi projesi. Sloganları da “Türkiye’nin Online Terzisi” şeklinde.

Edindiğim bilgilere göre E-Terzi yıllarca büyük giyim firmalarında görev yapmış ustalar ve duayen terziler tarafından faaliyete geçirilmiş bir oluşum. Deri ürünleri, abiye kıyafetler, gömlek-pantolon, takım elbiseden tutun çanta tadilatına kadar geniş bir yelpazeye de sahipler.

Çalışma şekilleri gayet basit aslında. Tadilatı veya onarımı yapılacak kıyafetinizin fotoğrafını gönderiyorsunuz, ne yapılmasını istediğinizi söylüyorsunuz ve size işleme göre fiyat veriyorlar. Standart fiyat uygulaması yok, işleme göre fiyat uygulaması var.

Şöyle bir örnek verelim; bir deri montunuz var ve tadilattan geçmesi gerekiyor. Yani deri mont tamiri yapılması gerekiyor. Bu durumda deri montunuz yırtık ise yırtık kısmının, beden düşürülecekse veya daraltılacaksa genel olarak deri montun fotoğrafını gönderiyorsunuz. Ve teklif isteğinde bulunuyorsunuz. Teklif isteğinizi teklif formu doldurarak, mevcut whatsapp destek hattını kullanarak veya sabit telefon hattından müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

Aslında www.e-terzi.com.tr/deri-ceket-tamiri sayfasına göz atarsanız verdiğim örnekte ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Ve daha önce yaptıkları çalışmalara ait fotoğrafları da bulabilmeniz mümkündür.

Sonuç olarak E-Terzi projesi değişik ve başarılı bir proje gibi görünüyor. Şahsen hoşuma gitti. İlerleyen teknoloji ile beraber iş nereye varır şimdiden kestirmek mümkün değil ancak yukarıda da bahsettiğim gibi gayet faydalı bir proje. Bir göz atmanızda fayda var.

Türkiye’de bir ilk; Online Terzi
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.