SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Yağlı saçlar için saç bakımı ve öneriler

Ads 28 Ocak, 13:42'de eklendi

Saçın Yağlanması için Saç Bakımı nasıl olmalıdır diye merak ediyorsanız tam aradığınız konudasınız.
Her kadın dış görünüşüne önem verir ve temiz gözükmek ister. Bu yüzden farklı çabalar sarf ederler. Hal böyle olunca da neredeyse günlerinin yarısını bakıma harcarlar. Kıyafetten ziyade ciltlerinin veya saçlarının bakımlarıyla vakit geçirirler.

Saç bakımı bir kadının olmazsa olmazıdır. Saçı istediği renkte veya istediği modelde olmadığı zaman bütün gün morali bozuk gezebilir bir kadın. O yüzden saçlarına oldukça önem verirler. Saç bakımı da oldukça özen gösterilmesi gereken bir konudur. Çoğumuz hemen hemen her gün saçımızı yıkama ihtiyacı duyarız. Her ne kadar kışın çok daha fazla zorlansak bile mecbur kalıyoruz. Bu duruma en önemli etken tabi ki dış faktörlerdir. Dışarı da saçımıza sinen; arabalardan gelen mazot kokuları, sanayi dumanları, sigara dumanları veya rüzgarla beraber gelen tozlar. Her biri bizim saçımızın yıpranmasına, bilhassa kötü kokup yağlanmasına sebep olur. Her an boş vaktimiz olmayabiliyor. Bu bakıma her an saçımızı yıkacak vakitte bulamıyoruz. O zaman bu gibi dönemlerde ne yapılmalı,peki saçın yağlanması nasıl önlenir? Bunun için ne tarz bir saç bakımı yapmak gerekiyor? Biraz da bunlardan bahsedelim.

yagli-saclar

Saç Bakımı

Öncelikle bu konu hakkında bilinmesi gereken ufak tefek noktalar vardır. Bir kere saç, muhakkak yağ barındırmalıdır. Saç derisini beslemek adına buna oldukça fazla ihtiyacı vardır. Hatta deride meydana gelen bu yağ saç tellerine ulaşarak, saçlarımızı dış etkenlerden korur ve daha güçlü saç tellerine sahip oluruz. Ama yine de saçımızın yapısına fazla zarar vermeden bu işi çözebiliriz.

Yağlı Saç Bakımı

Şampuanınızı ve saç kreminizi saçınıza göre seçmeye dikkat etmelisiniz. Bu ürünleri kullanırken öncelikli hedefiniz deriye ulaşmasını sağlamak olmalı. Saçlarınız için herhangi bir nemlendirici krem kullanıyorsanız, bunu yalnızca saç uçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer düzleştirici veya maşa gibi aletler kullanıyorsanız, saçlarınıza değdirmeden önce silikon bazlı şekillendirici serum kullanın. Faydasını göreceksiniz. Sıcak sudan ziyade soğuk su kullanmaya çalışarak da bir çözüm üretebilirsiniz. Sıcak su saç derinizi kurutur ve vücudunuz etkiye tepki olarak yağ üretimini arttırır. Soğuk ile yıkayamıyorsanız, ılık suyu deneyin. Gün içinde ellerinizi pek fazla saçlarınıza götürmemeye özen gösterin. Her hafta tekrarlayacak şekilde saçlarınıza bir maske uygulayın. 1 ölçek sirkeyi 5 ölçek su ile karıştırarak, yeni şampuanlanıp durulanan saça yedirin. Fazla suyu akıttıktan sonra havluyla saçınızı sarın ve doğal kurumasına bırakın. Koku kuruduktan sonra uçacaktır.

Bunlar gibi birçok farklı yağlı saç bakımı ile bu yağlı görüntüden kurtulabilirsiniz. Yalnız dikkat edin ki saçlarınız tamamen yağdan arınmasın 🙂 Hepimizin bildiği gibi saçlar oluşan yağ saçlar için sanıldığı kadar zararlı değil. Sadece fazlası zararlı. Bu yüzden saçlarınızda ve saç derinizde aşırı olmamak kaydı ile yağ bulunması zararlı değil saçlarınız için yararlıdır. Saçlarınız için yapmanız gereken saç bakımı ile ilgili yeterli bilgi verdiğimi düşünüyorum.Uyguladığınızda farkı zaten gözle göreceksiniz 🙂

Kaynak : sonsacmodelleri.com

Yağlı saçlar için saç bakımı ve öneriler
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.