SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Yasaklı Sitelere Nasıl girilir?

Ads 24 Mart, 12:18'de eklendi

Türkiye de internet kullanıcıları Dns ayarlarını değişiklik yapmak konusunda bilgi sahibi olabilmek için nette arama yapmaktadır, yasaklı sitelere giriş konusunda bizler de yardımcı olabilmek amacıyla facebook ve benzeri giriş yapılması engellenen sitelere DNS adresinizi değiştirerek nasıl girebilirsiniz ve Dns adresinizi nasıl değiştirebilirsiniz konusunda birşeyler paylaştık.Öncelikle Programsız telefon ile yasak sitelere giriş için, Android cihazlar ve Android tablet kullanların yasaklı sitelere giriş yapabilmeleri için yasaklı sitelere giriş dns ayarları nasıl değiştirilir en çok gelen sorulardan.Öncelikle konudan haberi olmayanlar için belirtelim Twitter vb. Mahkeme kararı ile engellenmiş sitelere girmek için ilk kullanılan yöntem Dns değiştirmektir.Türk telekom Dns adreslerini kullandığınız sürece çeşitli nedenlerle engellenmiş sitelerle karşılacaksınız.

Windows platformu  içinde DNS ile problemler yaşıyorsanız yada DNS değiştirmenize rağmen bir öteki cihazınızda sorunsuz çalışan DNS’ler Windows yüklü bilgisayarınızda çalışmıyorsa DNS ön belleğini temizlemek sorunun giderilmesinde yardımcı olabilir.Eğer DNS ayarları değiştirme işlemini doğru icra ettiğinız biçimde sitelere erişim sağlıyamıyorsanız, DNS Önbelleği Temizleme sayfasındaki işlemleri yapmış olup yine deneyin.

Dns problemleri yüzünden açılamayan yüzlerce sayfanın olması ve internet sağlayıcılar tarafınca atanan dns adreslerinin kötü çalışması sebebi ile dns değiştirme ihtiyacı duyarız.DNS ayarlarını değişiklik yapma yöntemi ile yasaklı sitelere girebilirsiniz.  Hotspot Shield gibi bir VPN hizmeti kullanmanın bir öteki önemli avantajı ise internet filtrelerini ve güvenlik duvarlarını aşmanızı sağlayarak nerede olursanız olun her türlü yasaklı web sitesine erişim sağlamanıza olanak tanıması.

Bir öteki ve en güvenli yöntemde yasaklı sitelere giriş programı ise VPN kullanmaktır. Vpn ile yasaklı sitelere rahatça girebilirsiniz.

Vpn nedir?

VPN; İnternette gerçekleştirmiş olduğunuz her harekette dijital izler bırakmadan, mahremiyetinizi koruyarak engelleme olmaksızın tüm internet sitelerine özgürce erişim sağlamanızı elde eden bir alt yapıdır.

VPN bağlantısı üzerinden veri transferi yapıldığında şifreleme anahtarı olduğundan bilgiler ele geçirilse bile dışarıdaki için bir anlam ifade etmez.

Ayrıca Örneğin İngiltere’deki bir TV kanalını izlemek istiyorsanız ve bu kanalın web sitesi, bir tek İngiltere’ye hizmet veriyorsa, VPN hizmetinizin sunucularının İngiltere’de bulunmasına dikkat edin.

Yasaklı Sitelere Nasıl girilir?
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Erkan 28 Eylül 2016

Teşekkürler çok işime yaradı