SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Harikalar Diyarında Bir Denizaltı Oteli

Foto Galeri 17 Şubat, 11:32'de eklendi

denizalti-oteli-1

Daha önceleri ilk olarak Maldivlerde başlamıştı bu Denizaltı oteli zıvırtısı. Artık Zanbira’da buna katıldı derken Dubai’den de bir atak gelmiş durumda.

denizalti-oteli-2

Galerimizde sizler için dubai’de bulunan “Water Discus” otelinin sualtındaki ve su üstündeki bağlantısını sağlayan disklerden oluşmaktadır. Bu kombinasyonlar sıcak iklime sahip olan bu yerin keyfini çıkarmak isteyen misafirler için okyanusun derinliklerinde de bu keyfi yaşamasına olanak sağlıyor. otelin mimarisine baktığımızda iki ana parça ahtapot misali tam 5 katı bacaklarıyla iletişim kurabilen bir asansör ve merdiven bulunan dikey şaft ile birbirlerine bağlıdırlar. Her diskin boyu standartlara uyum sağlar. Tasarım olarakta ahtapota benzetmişler.

denizalti-oteli-3

Otel su altı ve su üstü özelliğiyle tasarımına farklı anlamlar katmaktadır. Ziyaret eden turistler okyanusun altında yemek yiyip, balıkları izleyebilmektedirler.

Ithaa Maldivlerin dünyadaki ilk su altı oteli. Anlam olarak ‘inci-anne’ anlamına gelen bu otel, deniz seviyesinin altındadır. Denizaltı restoran olarak adlandırılan mekân, 9 metrekarelik kullanım alanı,14 kişilik kapasitesi, restoranındaki gelişmiş mutfağıyla hizmet veriyor. Ondan sonra tasarlanan su altı otelleri rağbet gördükçe su altı otellerinin açılmaya devam etmesi kaçınılmaz oldu.

denizalti-oteli-4

Water Discus Otel , su üstü ve su altı tasarlanan özel mimarisiyle, görüş açısı ile size her an görmek isteyeceğiniz deniz altı ve deniz üstünde de enstantanelerini sunmaktadır. İnsanlar dünyanın dört bir yanından gelip Dubai su altı otelini ziyaret ediyorlar. Her ne kadar pahalı olsa da, inanın burası buna değer.

denizalti-oteli-5

En son açılan otellerden biri olan Water Discus Otel değişik tatların yanı sıra Asya ve Uzakdoğu mutfağından sunulan yemeklerle menü’ye zenginlik katmıştır. Deniz ve tasarım aşığı olanların ilgisini çeken bu hotel gidilmese bile biz tasarımcılar için incelemeye değer.

denizalti-oteli-6

Harikalar Diyarında Bir Denizaltı Oteli
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

fullfilmiizleyelim 19 Şubat 2016

acaba tatil icin buraya gitsek haftalığı ne kadardir daha doğrusu kac yıllık maaşımız gider 😀

ahmet 19 Şubat 2016

güzel görünüyor

inanılmaz 19 Şubat 2016

Adamlar neler yapıyor ya. Biz Türkiye’de köreliyoruz. Dünyaya açılıp böyle yerleri doya doya gezmek lazım.

zuhal uşak 20 Şubat 2016

vaay uzay mekiği gibi oldukça güzel bir yere benziyor 🙂

niyazi 20 Şubat 2016

birçok lüx otel gördüm ve gezintilerini yaptım ama bu deniz altı oteli gibisini daha ilk kez gördüm sipermiş