WordPress Hesap Güvenliği Eklentisi

0

WordPress siteniz sizin için ne kadar önemliyse güvenliği de o derecede önem taşır. Hesabınıza izinsiz bir şekilde giriş yapan biri hem sitenize zarar verebilir hem de ekleyeceği zararlı kod ile Google’dan indekslerinizin silinip ceza almanıza bile neden olabilir.

R_Banner_TR_600x200

WordPress güvenlik eklentileri arasında hesabınızı güvenlik altına alan henüz bir eklenti var: Rublon Account Security. Rublon tamamen hesapların güvenliği ile ilgili geliştirilmiş bir eklentidir.Hesabınıza ilk giriş yaptığınızda şifreniz doğru olsa bile kayıtlı kullanıcı mailinize gelen kimlik doğrulama linkine tıklamadan sisteme giriş yapamazsınız. Bu durumda 2 aşamalı koruma sağlamaktadır. Birinci adım normak WordPress giriş adımı, ikinci adımda mailinze gelen benzersiz oluşturulmuş linke tıklamaktır.

Rublon sadece giriş işleminde sizi koruma altına almaz. Ayrıca hesabınızı kullanan bir başkasının şifre veya mailinizi izinsiz değiştirmesini de önler. Örneğin sitenizde bir değişiklik yapması için hesabınızı açıp bir arkadaşınıza teslim ettiniz. Arkadaşınız kötü amaçlı olarak bilgilerinizi değiştirmeye çalışırsa Rublon bunu önler. Mailinize her değişiklik için doğrulama onayı gönderilir.

Rublon Account Security güvenliğinizi ayrı internet bantı üzerinden yaparak arttıracak bir tekniğe de sahip. Rublon Mobil Uygulaması ile giriş işleminde ekranda Rublon tarafından benzersiz olarak oluşturulan QR kodu telefondaki Rublon mobil uygulaması aracılığıyla taratarak sitenize güvenle giriş yapmış olursunuz.

Android ve iOS uygulamasını indirerek ayarlardan da güvenlik türünü mobil uygulama olarak güncelerseniz bu özelliği de kolayca kullanabilirsiniz.

Site: wordpress.rublon.com
Eklenti Adresi: wordpress.org/plugins/rublon/


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.