Android En İyi Antivirüs Uygulamaları

0

Son yıllarda mobil cihazlarının kullanımının ve mobil iletişim sistemlerinin artması sonucunda, bazı tehlikeleri de beraberinde doğurmaktadır. Telefonun güvenlik konusu son derece önemlidir. Cep telefonuna Root atılmış ise, gelişi güzel bulunan apk uzantılı uygulamaların telefona yüklenmemesi gerekmektedir. Yüklenecek tek güvenli yer olan Google Play’dir.

Root işlemi olsun veya olmasın, telefonlar için en önemli olan şey güvenlik olmalıdır. Bunun için gerekli olansa bir antivirüs programıdır. Bu Antivirüs programları, tıpkı kullanmış olduğunuz bilgisayarlarda olduğu gibi, akıllı telefonlarda da tehlikeli yazılımları tespit ederek gerekli olan işlemleri yapacaktır. Her bulunan programı kullanmak, tehlikeli sonuçlara nedene olabilir. Bu konuda iyi araştırma yapmak gerekir. Telefonunuza en iyi donanımı sergileyecek ve güvenliği sağlayacak programı yüklemek gereklidir.

Sizler için, en çok kullanılan ve performans açısından son derece başarılı olan antivirüs programını anlatmaya başlayacağız. Android İşletim Sistemleri içerisinde 2013 En İyi Koruma İçin Av_Test Ödülü kazanan Advanced Mobile Care, cep telefonlarını virüslere karşı korumaktadır. Bunun yanı sıra, kötü niyetli URL, telefon kayıp ve dolandırıcı sitelere karşı güvenliği korumak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, pil koruyucu, oyunu hızlandırıcı, erişim engelleyici özellikleri de bulunmaktadır.

Bir tek tuşla, serbest stoklama alanını ortaya çıkarabilir, çöp dosyalarını ve gizlilik kayıtlarını tarayabilir veya temizleyebilir. Çok kolay bir şekilde Android cihazınızı hızlandırabilir. RAM temizliği yapabilir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.