Facebook Engelleme Sorunu

0

Günümüzde sosyal medyada çok öne çıkan Facebook üzerinde geçici olarak engellendiğimize dair yazılar karşımıza çıkmakta ve biz bu durumda ne yapacağımızı bilemeden öyle şaşırıp kalmaktayız. Karşınıza çıkan bu engelin kaldırılması maalesef ki mümkün değildir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda sabretmekten başka bir çareniz de olmamaktadır.

Facebook profillerinize aşırı bir şekilde yüklendiğiniz de sizde de böyle aksiliklerle karşılaşabilmeniz mümkündür. Bu durumu örnekleyecek olursak eğer online olduğunuz vakitte 50 den fazla grup isteği yolladığınızda, gruplara aynı iletiyi göndermekte abartıya kaçtığınızda, sayfalara arka arkaya bir sürü yorum yaptığınızda, tanımadığınız kişilere sürekli arkadaşlık isteği yolladığınızda ve farklı kişilere sürekli mesaj yolladığınızda böyle bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Siz de Facebook üzerinde böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız yukarıda saydığım işlemlerden bir tanesinde aşırıya kaçtığınızdan emin olabilirsiniz. Bu engellenme durumunun ortadan kalkması için maalesef ki beklemekten başka bir çareniz bulunmamaktadır. Eğer böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız sizde dediğimiz yollarda aşırıya kaçmaktan sakının.

Facebook üzerinde herhangi bir işlemi yapmaktan geçici olarak engellenmişseniz bu sürenin ne kadar olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu süreyle ilgili kimsenin kesin bir fikri olmamakla birlikte asıl süre kapsamı Facebook’ta gizlidir ve bu süreyi sizinle paylaşmamaktadır. Fakat 2 hafta kesinlikle paylaşım yapmayın çünkü her engellendiğiniz ibaresini gördüğünüzde Facebook üzerinden ceza alırsınız.

Facebook profilinizdeki arkadaş listenize mesaj atamıyorsanız gene aynı durum geçerli olabilir. Facebook üzerinden başka kişileri sıklıkla rahatsız etmişseniz Facebook otomatikman sizi mesaj atmaktan engelleme yoluna gidecektir. Bu sorun genelde 1 hafta içinde çözülüyor fakat bu sırada Facebook’ta başkasını eklemeyin, mesaj atmayın ve aşırı paylaşımlardan kaçının. Facebook üzerinde yorum yapmanızda engellenmiş olabilir.

Bu durumun sebebi de başkalarına fazlaca yorum yaptığınız da Facebook otomatik olarak sizi engelleme yoluna gidecektir. Bu sebeple size önerebileceğimiz 2 ya da 3 hafta boyunca yorum yapmaktan sakının. Bekleme de kalın ve bu durumun geçici olduğunu unutmayın zaten bir süre sonra yorum yolunuz kendiliğinde açılacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.