Sosyal Medya Kısıtlamasına Karşı En İyi 3 VPN

0

vpn-onerileriSosyal medyanın kısıtlanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, artık sadece sosyal medya siteleri değil aynı zamanda bütün internet siteleri de etkileniyor. Bu sebeple yapılan çalışmaların faydalı internet sitelerini de yok etmesi bağlamında, akademisyenlerin, eğitimcilerin ve öğrencilerin bu faydalı sitelere girememeleri pek çok probleme yol açabiliyor. Bugün, sosyal medya engellenmesi dahilinde pek çok konuda sıkıntı yaratan erişim problemlerini giderecek 3 VPN’i sizler için tanıtacağız. VPN’leri gerek masaüstünde, gerek mobil cihazlarınızda kullanarak rahatlıkla internete hızlı bir biçimde ve erişim sıkıntısı olmadan girebilirsiniz. Bunun yanında, aşağıdaki VPN’lerde reklam ve benzeri etmenler de epey az.

Zenmate VPN

Zenmate, uzun süredir mobil sürümde reklamlı olsa da; masaüstü sürümlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve hala ücretsiz bir VPN servisi. Uzun süredir Türkiye’de olan Zenmate’i rahatlıkla dilediğiniz masaüstü bilgisayarda kullanabiliyorsunuz zira her tarayıcıya uygun eklentisi mevcut. Hemen, Google’a zenmate yazarak bu VPN programını tarayıcınıza ekleyebilir ve rahatlıkla, sınırsız biçimde engelli sitelere girmekle kalmayıp yavaş internetinizi de olabildiğince hızlandırabilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde yavaşlayan ancak yapılan çalışmalarla yeniden hızı arttırılan Zenmate üzerinde, yapabilecekleriniz hızlı ve güvenli.

Tunnelbear

Tunnelbear; geçtiğimiz günlerde attığı tivitle gündeme gelen en iyi 3 VPN uygulamasından bir tanesi. Gerek akıllı telefonlar için VPN, gerekse masaüstü bilgisayarlar için VPN konusunda hız deneyimi ile insanları şaşırtan Tunnelbear; aslında ücretli bir uygulama. 500 MB aylık limit veren ve premium üye olduğumuz vakit bu alanı arttırabileceğimiz Tunnelbear’de; geçtiğimiz gün atılan tivitle birlikte Türkiye’den giriş yapanlar için bu limit kaldırıldı ve artık dileyen herkes, sınırsız kota ile birlikte Tunnelbear’den yararlanabilir. Hem tarayıcı eklentisi, hem de mobil uygulaması bulunan Tunnelbear; iyi bir VPN.

DotVPN

DotVPN de, yine Zenmate gibi ücretsiz ve sınırsız bir biçimde veri kullanımı sağlayan, geçtiğimiz aylarda Chrome ve Firefox uygulaması da gelen VPN servislerinden bir tanesi. Oldukça güvenli olduğu iddia edilen DotVPN’e; hemen hemen bütün cihazlardan erişebiliyorsunuz zira hem Android VPN hem de iOS VPN uygulaması mevcut.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.