No Man’s Sky Güncellenecek mi?

0

nomannoskyHemen herkesin büyük umutlarla satın aldığı ve başta Sony’nin büyük PR çalışmaları ile desteklediği No Man’s Sky, maalesef iki hafta gibi bir sürede popülaritesinin kırıldığını ve oyunun artık oynanmadığını da rahatlıkla görebildi. Hello Games tarafından küçük bir ofiste tasarlanmasına rağmen yılın oyunu olarak lanse edilen ve Sony tarafından çok fazla desteklenen No Man’s Sky’in popülaritesinin neden düştüğü ise, aşikâr.

No Man’s Sky Neden Oynanmıyor?

Oyun, oynanmıyor çünkü Hello Games tarafından üretilip piyasaya verilen oyunda, bir adamın yıldızlararası bir keşif dizisinde olduğunu görebilmenize rağmen NPC’lerin yapay zekaya dair hiçbir geliştirmesi mevcut değil. Yani, standart ve sürekli tek bir döngü halinde keşif görevlerinin olduğu bir oyun oynamış oluyoruz. Oyunun lanse edilmesi zamanında, uzaydaki dev savaşlar, fraksiyonlar ve klanların olacağı, bunlar arasında dilediğiniz tarafı seçebileceğiniz ve benzeri pek çok etmen belirtiliyordu ancak oyun satın alındıktan sonra bunların da olmadığını görmeleri; oyuncuların haklı hoşnutsuzluklarına sebebiyet verdi. Ancak, oyundan hala umudu kesmeyen Sony; Hello Games’ten söz aldı.

Oyun Güncellenecek

No Man’s Sky yapımcısı Hello Games, Shawn Layden ile yaptığı konuşmada oyunun düzeltileceğine ve içeriğinde varolan sorunlara dair yeni güncellemeler yapılacağına dair söz verdi. Bununla beraber, büyük umutlarla piyasaya sürülen No Man’s Sky’ın vaadettiği yeniliklerin de kısa zamanda oyuna tekrar, adım adım da olsa eklenmesi bekleniyor. Açıklamayı yapan Shawn Layden; Sony olarak oyunun grafiğinin düşüşünden ve hoşnutsuzluklardan haberdar olduklarını ve buna dair üzgün olduklarını da belirtti. Bununla birlikte, Hello Games yapımcılarının da tekrar No Man’s Sky’a dair çalışmalara başladığı söyleniyor.

No Man’s Sky Tekrar Yükselecek mi?

Güncellemelerle beraber en merak edilen sorulardan bir tanesi, şüphesiz oyunun tekrar yükselip yükselmeyeceği. Bu, kesinlikle iki etmene bağlı olan bir durum. Birincisi, misyonlardaki yapay zekanın daha zeki olması kesinlikle şart. Bir ikinci etmen ise elbette oyunun tek bir döngü halinde hareket etmemesi ve gerekli “taraf tutma”, “fraksiyon”, “klan”, “savaş”, güncellemelerinin derhal yapılması. Bunlar sağlandığı vakit, No Man’s Sky’a tekrar bir bağlılık rahatlıkla oluşturulabilir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.