Netflix Android Depolama Sorunu Çözüldü

0

Netflix, geldiği ilk günden bu yana, hem sosyal medya hesaplarıyla hem de kendi yatırımlarıyla gündeme oturmayı başardı ve son zamanların en güzel dizilerini, oldukça cüzi miktarlara hem akıllı cihazlarınızda hem de bilgisayarlarınızda kesintisiz, yüksek kalitede izleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte, Türk dizileri için de yatırım yapan Netflix’in son olarak Leyla ile Mecnun, Ezel gibi; Türkiye’de isim yapmış ve çokça izlenen dizileri de portföyüne aldığı biliniyor. Bugüne kadar, emin adımlarla Türklere erişmeyi başaran Netflix’in bir sonraki adımı, global oldu ve Android, iOS uygulamalarında çevrimdışı mobil izleme özelliğini devreye aldı. Buna göre, Android ve iOS akıllı cihazlarınızda; mobil internetinizi yemeden, diziyi evde, wi-fi ağınızla indirebiliyor ve otobüste, ofiste, yolda rahatlıkla izleyebiliyorsunuz.

Elbette, dizi ile sınırlı da değil portföyünüz. Dizilerin yanında, kült filmler de çevrimdışı olarak rahatlıkla indirilebiliyor. Ancak Android modelli pek çok cihazın son dönemde dahili depolama alanı yüksek olsa da, önceki nesil telefonlarda düşük bir depolama alanı bulundurduğu bilinmekteydi ve Netflix dizilerinin birkaç bölümü, bu depolama alanını doldurmaya yetiyordu. Bunun önüne geçmek isteyen Netflix, çözümü yepyeni bir Android güncellemesi ile buldu.

SD Karta Kaydedilebilir Diziler!

Evet, yanlış duymadınız; artık Netflix dizilerinizi dahili depolama alanınızın haricinde, eğer telefonunuzun, tabletinizin bir SD kart girişi varsa rahatlıkla oraya da depolayabiliyor, sonrasında rahatlıkla, dilediğiniz yerde izleyebiliyorsunuz. Böylece, hem telefonunuzu ağırlaştırmamış olan hem de daha fazla dizi depolamanızı sağlayan Netflix; güncellemeyle elbette pek çok müşterisini memnun etmiş gibi görünüyor.

Türkiye’de yakın zamanda Netflix kullanıcılarının hızla artış gösterdiğini ve özellikle bedava 1 ay üyelik şansını hemen herkesin denediğini bilmekteyiz. Siz de, hemen Netflix aboneliğini bir ay ücretsiz alarak, otobüste giderken dizi izleme rahatlığını yaşayabilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.