Remiz OS Nedir? Remiz OS Nasıl Kurulur?

0

remix-os-nasil-kurulurRemix OS, bilgisayar üzerinde Android tabanlı işletim sistemini deneyimlemek isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Jide firması tarafından yapılıp, piyasaya sunulan faydalı uygulamalardan biri olmaktadır. Bu uygulamanın bünyesinde iki milyon kadar android uygulama yer almaktadır. Ve bu uygulamadan yararlanmak isteyen kişiler internet üzerinden tek bir tuşla, bilgisayarlarına indirerek, gereken değerlendirmeleri yapabilir. Aynı zamanda da eski bilgisayarları eskisine göre daha aktif hale getirme konusunda son derece başarılı bir performans sergilemektedir.

Remix OS’i bilgisayarınızın ana işletim sistemi şeklinde de kullanabilirsiniz. Windows işletim sistemine ilave olarak da dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz ikinci bir işletim sistemi olarak da ayarlayabilirsiniz. Bu tamamen kullanıcılara göre şekillenebilecek bir durumdur. İşletim sisteminin kurulumu bittikten sonra hem Google Play Store’da bulunan birçok uygulamayı hem de çeşitli oyunları masaüstü deneyimiyle kullanabiliyorsunuz. Özellikle de normalde dokunmatik ekran ile oynanan oyunları klavye ya da fare ile oynamak da farklı oluyor.

Kurulumu nasıl yapılmaktadır?

Bu işletim sistemini bilgisayara indirmek ve kurulumunu tamamlamak üç aşamadan oluşuyor. Bundan dolayı kullanıcılar ilk adım olarak Remix OS internet sitesinden yükleme dosyasını bilgisayarlarına indirmeli. Daha sonra indirilen exe dosyasının kurulumu bitirildikten sonra bilgisayarlarını yeniden başlatmalılar. Ve bilgisayar tekrardan açıldığında kurulum tamam hale gelecektir.

İkinci bir yöntem olarak da işletim sistemini en az 8 GB olacak bir USB bellek ile kurulumunu yapmak da mümkün oluyor. Bunun için de yapılması gereken şey, indirilen dosya içerisindeki yer alan .ISO dosyasını Remix OS yükleme aracını da kullanarak USB belleğe transfer etmeniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Daha sonra ise USB Bellek boot özelliği yardımı ile kurulumu tamamlamanız gerekmektedir.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.