Fujitsu’dan 800 Gramlık “Lifebook”

0

fujitsu lifebookTeknoloji devi bir marka olarak karşımıza çıkan ancak son yıllarda, suskunluğunu neye borçlu olduğunu bir türlü bilmediğimiz Fujitsu, geçtiğimiz hafta yaptığı lansman ile “Lifebook” modelini duyurdu ve tüm dünyadaki, gelmiş geçmiş en hafif dizüstü bilgisayarı üretti. Lifebook, sadece 800 Gram ağırlığında ve 13.3 inç gibi hayli büyük bir ekran boyutu da var. Daha önce, “en ince” ve “en zarif” kategorisinde pek çok dizüstü bilgisayar görmüştük ve bu durumlara alışığız ancak bu kadar hafif bir dizüstü bilgisayarın nasıl dizildiğini, açıkçası biz de merak ediyoruz; zira, sadece içerisindeki donanım bile Fujitsu’nun bu ürünü 800 gram yapmasında tartışılır bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasada hafifliği ile tanınacak bir laptop olarak karşımıza çıkan Lifebook, şu an için markanın en önemli ve en dikkat çektiği ürünü. Bu üründen, büyük bir başarı bekleyen Fujitsu, sonrasında yepyeni cihazlarını sunmayı hedefliyor olabilir.

Intel Kaby Lake İşlemci ile Hızı Hissedin

FujitsuLifebook, yalnızca 800 Gram ağırlığında bir dizüstü bilgisayarken bu şartlar altında hızından da ödün vermemiş ve Intel Kaby Lake bir işlemci kullanıyor. Son dönemin gözde işlemcilerinden, Intel’in hızlı modeli Kaby Lake, muhtemelen bilgisayarı uçurabilecek kadar başarılı bir performans sergiliyor. Renk seçeneği olarak şu an için karşımıza sadece siyah ve kırmızı renkleri çıkaran Fujitsu, Lifebook’un çıkmasına yakın bir zaman kala muhtemelen renk seçeneklerini de arttırmayı planlıyordur. Pek çok insan, sadece estetik göründüğü için dahi bu şık modele sahip olmak isteyebilir ve bunu hedefleyen Fujitsu muhtemelen bu renk kartelasını da genişletecektir.

FujitsuLifebook Ne Zaman Çıkacak?

Cihaz muhtemelen Şubat 2017’de piyasada olacak ve Türkiye’de de aynı ay içerisinde satışta olabilir. Siz de, ofis ve benzeri işler için taşınabilir, biçilmiş kaftan bir bilgisayar arıyorsanız; FujitsuLifebook tam size göre.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.