Opera VPN Masaüstü Bilgisayarlarda Nasıl Kullanılır?

0

opera-vpnKullanıcılar verimli VPN uygulamalarını aramaktadırlar. Bu arayış çoğu kez hüsran ile sonuçlarını ve kullanıcılar belli bir süre sonra bu arayıştan sıkılırlar. VPN için ek bir uygulama kullanmak da çok cazip bir durum değildir. Gerek en kaliteli VPN’yi arayıp bulmak gerekse VPN için ek bir uygulama kullanmak yerine Opera ile kurulu ve ilişkilendirilmiş olarak gelen VPN kullanmak daha mantıklı olmaktadır. Popüler internet tarayıcısı Opera yakın zamanda önce ücretsiz VPN hizmetini kullanıcılarına duyurdu. Bu sayede Opera kullanıcıları istedikleri zaman istedikleri VPN servislerini hiçbir ücret ödemeden kullanabilmektedirler. Aynı zamanda ek uygulama kurma gibi bir derdi de yoktur. Peki, Opera VPN masaüstü bilgisayarlarda nasıl kullanılır?

Opera VPN Masaüstünde Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kullanıcıların masaüstü bilgisayarlarında Opera tasarlayıcısı yoksa Opera tarayıcısını kurmaları gerekmektedir. Opera tarayıcısı kurulduktan sonra başlatılmalıdır. Opera ‘da herhangi bir sayfa açıldığında sayfanın üst kısmında yer alan menü butonuna tıkladıktan sonra ayarlar sekmesine tıklanmalıdır. Ayarlar sekmesine tıklama işlemi yapıldıktan sonra sol tarafta yer alan gizlilik ve güv4enlik sekmesine tıklanmalıdır. Sayfa biraz aşağı kaydırılınca VPN sekmesi görülebilmektedir.

Bu kısımda VPN etkinleştir bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm işaretlenir. Eğer ki toplam harcanan veri, ip adresi ve ülke seçimi gibi alanların görüntülenmesi isteniyorsa adres çubuğunun hemen sol kısmında yer alan VPN butonuna tıklamak yeterlidir. Bu bölümde Kanada, Hollanda, Almanya, ABD ve Singapur seçeneklerinden birisi seçilebilir. Opera ‘da VPN kullanımı için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Aynı zamanda diğer VPN’lere göre daha hızlı ve internette dolaşırken daha seri olmaktadır. En büyük özelliği ücretsiz ve kaliteli olmasıdır. Ücretsiz ve kaliteli VPN bulmak kullanıcılar için oldukça zordur. Hatta imkânsız. Opera’nın bu hizmeti birçok kullanıcının yüzünü güldürmüştür.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.