Güneş Gözlüğü Seçimi

0

Bahar yağmurları aralıklarla devam etse de, güneş kendini gösteriyor. Durum böyle olunca, ilkbahar ve yaz ayları için özellikle bayanların tercih ettiği vazgeçilmez aksesuarlarından olan güneş gözlükleri çantalardaki en güzel yerlerini almaya başlıyor. Genel olarak güneş gözlükleri yazın en eğlenceli aksesuarlarından biri olarak bilinir. Bununla birlikte sizlerin güzelliğini yansıtan en önemli aksesuarlarından. Güneş gözlüğü seçimi yaparken öncelikle sezonun güneş gözlüğü trendleri neler, hangi güneş gözlüğü modelleri bu yaz moda, hangi güneş gözlüğü seçmek gerek, gibi konulara önem vermekteyiz. Peki, yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi nasıl yapılmalı? Örneğin kare yüz şekline sahip olan kişiler nasıl güneş gözlüğü tercih etmeli veya yuvarlak yüz tipine sahip olanlar?

Öncelikle kendinize uygun bir güneş gözlüğü arıyor iseniz mutlaka yüz tipinizi tam anlamıyla analiz etmeli ve buna göre bir tercihte bulunmanız gerekmektedir. Güneş gözlükleri her ne kadar sizlerin tarzını yansıtacak bir aksesuar olarak bilinse bile yapacağınız hatalı bir gözlük seçimi istediğiniz görüntüyü vermeyecektir. Bu nedenle öncelikle yüz tipinizi tam anlamıyla analiz edip ona göre bir gözlük seçimi yapmalısınız.

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü – Yuvarlak Yüz Tipi

Diğer yüz tiplerine göre oranla dengeli hem de daha yumuşak ve estetik, orantılı bir görünüme sahip olurlar. Sizlerde yuvarlak yüz tipine sahipseniz, mutlaka çene ve elmacık kemikleri bölgesinde daha geniş bir görüntü bulunuyor. Yuvarlak yüz tipine göre yapacağınız güneş gözlüğü seçimi tercihiniz şu şekilde olmalıdır.

Eğer yuvarlak yüze sahipseniz tam anlamıyla amaç yüzünüzü daha uzun ve ince göstermek niteliğinde olmalı. Bu sebeple yuvarlak hatlı gözlük modelleri sizleri istediğiniz şekilde yansıtmayacaktır. Alacağınız gözlük çerçevesi, yüzünüzün en geniş hattıyla aynı orantıda, hatta biraz daha geniş bir model bile olması uygun görülür. Yüzünüzün yumuşak hatlarının tersine, kare ve dikdörtgen gibi keskin hatlara sahip olan gözlükler yüzünüzde daha iyi bir görüntü oluşturacaktır. Keskin hatlardan hoşlanmayan kişiler için daha yumuşak hatları olan yalnız genişçe çerçeveleri olanlar uygun olabilir. Sezonun yeni trendi de olan, geniş, kedi gözü modelli gözlükler de sizleri daha farklı yansıtacaktır.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.