Bölge Kısıtlamasına Sahip Olan Oyun Ve Uygulamalar Nasıl İndirilir?

0

iphonekisitlamaiPhone ve iPad’de birçok oyun tüm dünya genelinde paylaşılarak oynanmaktadır. Ancak bazı oyunlar ve uygulamalar sadece belli ülkelerin Appstore’ları üzerinden indirilip kurulabilmektedirler.

Bölge Kısıtlamasına Sahip Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir?

Bölge kısıtlamasına sahip oyun ve uygulamaların iOS cihazlarına indirilebilmesi için öncelikle AppStore ülke değiştirme ya da iOS ülke değiştirme işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için bilgisayarlarda itunes yazılımının yüklü olması gerekmektedir. Eğer ki bilgisayarlarda önceden yüklü olan bir itunes yazılımı varsa öncelikli olarak bu itunes hesaplarından çıkış yapmak gerekecektir. itunes programı açıldıktan sonra iPhone ülke değiştirme veya iPad ülke değiştirme işlemlerini yapabilmek için bilgisayarda çalışan itunes içerisinden AppStore bölümüne gidilmelidir.

Müzik başlığının belirdiği noktada açılan menü içerisinden Appstore seçilirse Appstore üzerinde yer alan tüm uygulamaların listelendiği alana gidilecektir. Bu sayfaya gelindiğinde sayfanın en alt kısmına kadar imleç kaydırılır ve ülke bayraklarının olduğu simgenin üzerine tıklanır. Bu işlem yerine ülkeyi değiştir seçeneğine de tıklanabilir. Bu bağlantılara tıklanınca ülke seçimleri yapılmaktadır. Bu bölüm içerisinde kullanılması istenilen oyun hangi ülkede açıksa o ülke seçilmelidir. Oyunlar genellikle ilk etapta Yeni Zelanda Amerika ve Canada’da kullanıma açılmaktadır.

Uygulamalar ise genellikle Amerika üzerinde daha yaygın bir şekilde kullanıma açılmaktadır. Ülke seçimi işlemi bittikten sonra AppStore ana sayfasına geri dönülmelidir. Ana sayfaya gelerek ücretsiz bir oyun ya da uygulamanın indirilmesi işlemi denenmelidir. Ücretsiz bir uygulama ya da oyunun indirme sayfasına gidildiğinde get tuşuna basılması yeterli olmaktadır. Yukarıda belirtilen adımlar yerine getirildiğinde bölge kısıtlaması olan oyun ve uygulamalar hiçbir sorun olmadan indirilmektedir.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.