Periscope Yorum Sorunu Nasıl Çözülür?

0

periscopeTwitter’ın yakın zaman öncesinde tüm dünyanın kullanımına sunmuş olduğu canlı yayın uygulaması olan Pericope kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Twitter ile entegre bir şekilde çalışan uygulama sosyal paylaşım siteleri içerisinde en genç olanı. Twitter sayesinde hızla gelişmeye devam etmektedir. Ancak iOS ve Android için geliştirilen canlı yayın uygulamasında yorum sorunu yaşandığı dikkatlerden kaçmadı. Binlerce kullanıcısı olan Periscope uygulamasında yayınlara yorum yapan birçok kullanıcı yorumlar ile ilgili bir sorun olduğunun farkına vardı.

Periscope Yorum Sorununun Nedenleri Nelerdir?

Böyle bir sorunun ortaya çıkması ile yapılan araştırmalarda bu yorum sorunun 150 ve üzeri izleyiciye kadar çıkan yayınlarda yaşandığı tespit edildi. Yayın belli bir sayıya ulaştığında ya da yayını takip edenlerin yoğunluğu nedeni ile yayını izleyebilen ancak yorum yapmak isteyen kişiler yayın çok fazla dolu uyarısı ile karşılaşmaktadırlar. Böyle bir uyarı ile karşılaşan kullanıcılar ilgili yayına maalesef yorum yapamamaktadırlar. Peki, Pericope yorum sonunun bir çözümü var mı? Araştırmacılar Pericope yorum sorunun bir çözümü olduğunu ancak bu çözümün uzun vadede geçerli olmadığını kısa vadede etkili olduğunu söylüyorlar.

Periscope Yorum Sorununu Düzeltmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Periscope’da bir yayın belli bir kullanıcı sayısına ulaştığında diğer kullanıcılar ilgili yayınlara yorum yapamamaktadırlar. Örnek verilecek olursa yayın çok sayıda izleyiciye sahipse bu yayına 50 kişi yorum yaparken 51. kişi yorum yapamamaktadır. 51. kişi yorum yapmak istediğinde Pericope uygulaması yayının çok dolu olduğu konusunda uyarı vermektedir. Periscope yorum sorununu çözmek için yapılacak tek yöntem yorum sistemi açılana kadar yayını kapatıp açmaktır. Yayın kapatılıp tekrar açıldığında eğer ki az sayıda takipçi yorum yapabiliyorsa yorum yapamayan kişiler de yorum yapabilmektedir. Ancak Periscope yayınlarındaki bu yorum sonunu çözmek için çok yoğun izlenen yayınların yaklaşık olarak 20 defa açılıp kapanması ile çözülmektedir.

 

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.