Netflix Nedir? Netflix Nasıl Kullanılır?

0

Netflix-Older-LogoNetflix, dünya üzerinde çıkışından sonra hızla ülkemize gelmiş bulunmakta. Peki, Netflix nedir? Nasıl kullanılır? Netflix ile ilgili tüm bilinmeyenleri sizin için araştırdık. Netflix için baktığımız zaman film kiralama servisi de diyebiliriz. Netflix şu anda kuzey Amerika ülkelerine ve Avrupa ülkelerine hizmet vermektedir. Bu sistem Kuzey Amerika’ da disk olarak kullanılmaktadır.

Bizler ise daha pratik olduğundan dolayı web site kısmı ile ilgilenmekteyiz. Peki, Netflix nasıl kullanılır? Netflix’ i aktif bir şekilde kullanmak için her ay belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Netflix şu anda Türk kullanıcılarından 7.99 Euro yani yaklaşık 26 TL gibi bir miktar talep etmektedir. Tabi ki daha fazla erişim sağlamak isterseniz daha fazla ücret ödüyorsunuz. Kısacası Netflix servisinden yaralanmak için Netflix’ in internet sitesinden kayıt oluşturun ve ödemenizi yaptıktan sonra rahat rahat kullanmaya başlayın.

Netflix’ i Hangi Platformlarda Kullanabiliriz?

Netflix sadece televizyon için değil Netflix’ in güzel bir yanı da bütün platformlarda aktif olarak kullanabilmenizdir. Netflix’ i telefon, tablet, bilgisayar, Xbox One ve Playstation 4 de de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Netflix’in uyumluluk sorunu olmadığı için hiç bir platformda size sorun yaşatmayacaktır.

Netflix Hizmeti Güvenli mi?

Netflix kurulduktan sonra üzerinden çok zaman geçmemesine rağmen kısa sürede hizmet verdiği 60 ülkeden 69 milyon abone toplamayı başarmıştır. İnternet televizyonu ya da film kiralama gibi isimlerle anılan Netflix’in bu abone sayısına bakarak da ne kadar güvenli olduğu konusunda fikir sahibi olabiliriz. Eğer bu servise hala üye olmadıysanız gönül rahatlığı ile üyelik işleminizi yapabilirsiniz. Daha sonra bütün filmler sizindir. İyi seyirler.

Netflix’de Türkçe Seçeneği Var mı?

Netflix bu konuda size biraz sorun çıkartabilir. Çünkü Netflix’ de Türkçe dil kullanımı yok denecek kadar az, şöyle ki filmler genel olarak ya Türkçe dublaj ya da Türkçe alt yazı seçeneği oluyor ve bu seçenekleri sorunsuz kullanabiliyorsunuz. Ancak şu anda Netflix kullanım menüsü Türkçe değil. Netflix’ in bu konuda çalışma yapıp Türkçe dil seçeneğini de bizlere sunacağını umuyoruz.

Güncelleme : 15 Nisan 2017 – Türkçe Dil seçeneği netflixte artmaya başladı gayet güzel ilerliyorlar umarız böyle devam eder.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.