iPhone Ve iPad Oyunları Nasıl Yedeklenir?

0

iphone-ipadMobil cihazlardaki oyun teknolojisindeki gelişmeler ile akıllı telefonlardaki oyun grafikleri oyun konsollarındaki kaliteye yaklaştı. Dünya genelinde AAA olarak nitelendirilen oyunlar artık iPhone ve iPad üzerinden de oynanabilmektedir. iPad ve iPhone’daki oyun popülerliği nedeni ile oyun geliştiricileri oyunların iPad ve iPhoneüzerinde fazla yer kaplamaması için Icloud sistemi üzerine oyunların yedeklenmesi sistemini geliştirmişlerdir. Bu sayede kullanıcılar farklı iPad ve iPhone’da oyunlara kaldıkları yerden devam etme imkânına sahip olmaktadırlar. Oyunların kayıt dosyalarını yedeklemek için denenecek bir başka yol ise Itunes yöntemini denemek olmaktadır. Ancak İtunes, iPhoneve iPad üzerindeki tüm ayarları ve oyunları kaydettiği için bu yöntem çok fazla önerilmemektedir.

iPhone ve iPad’e Oyunların Yedeklenmesi Nasıl Olmaktadır?

iPhone ve iPad oyunlarını yedekleyebilmek için öncelikle iOS 8.x sürümleri ile uyumlu CopyTransApps isimli programın yüklenmesi gerekmektedir. Bu programın kurulumu bittikten sonra program açılmalıdır. Daha sonra ise iPhone ya da iPad bilgisayara bağlanmalıdır. iPhone veya iPad bilgisayara bağlandıktan sonra CopyTransApps içerisinde tüm uygulama ve oyunlar listelenecektir. Yedeğinin alınması istenilen oyunun üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile tıklanmalıdır. Bu işlem ile açılacak pencereden backup seçeneğine tıklanmalıdır.

Daha sonra seçilen oyunun bilgisayarın neresine kaydedileceği seçilmelidir. Bunun için OK butonu ile seçim yapılmalıdır. Açılan sayfada Options seçeneğine tıklanmalıdır. Alt kısımda yer alan app ve documents seçeneklerinin kontrol edilmesi gerekmektedir ve ardından OK seçeneği ile yedekleme işlemi başlatılır. Yedekleme işlemi neticelendikten sonra oyun bilgisayara belirtilen yere IPA dosyası olarak yedeklenmektedir. Yedeklenen oyunun farklı bir iPhoneya da iPd’e yüklemek için CopyTransApps programının üst kısmında yer alan İnstallApps seçeneğine tıklanmalıdır. Bilgisayara yedeklenen IPA dosyası seçilir ve yükleme işleminin bitmesi beklenmelidir.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.