iPhone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

0

iphone-icin-4-5-g-ayariUzun bir zaman diliminden beri kullanıma ülkemizde de açılmış olan 4.5G, kullanıcılara eskisine oranla oldukça yüksek internet hızları sunmayı amaçlıyor. Bundan dolayı 4.5G’ye daha henüz geçmemiş olan kullanıcılar, nasıl geçileceği hakkında kafalarında birtakım sorular oluşmuş olabilir. Bunun için de bu yazı kullanıcılar adına faydalı olacaktır.

İlk aşama olarak 4.5G teknolojisinden yararlanmak isteyen kullanıcıların telefon modellerinin ve SIM kartlarının 4.5G için uyumlu bir yapıda olması gerekiyor. Eğer ki böyle değilse 4.5G teknolojisinden hiçbir biçimde yararlanmak mümkün olmamaktadır. Genel itibari ile bakıldığında ise, 2014 yılı sonu ve 2015 yılından beri üretilmiş olan telefonlar 4.5G için uyumlu bir yapıdadır. Fakat bu uyumluluk Cat değerine göre kategori edilmektedir. Örnek verilecek olursak, iPhone 6s ve 6s Plus modeli Cat 6 300 Mbps hızlarında bir 4.5G deneyimi sağlarken, iPhone 6 bu hızın yarı hızında Cat 4 kategorisinde 150 Mbps bir hız deneyimi sağlamaktadır.

Uygulanacak adımlar

Eğer ki 4.5G teknolojisine geçmiş değilseniz, zaten telefonunuz hala şu an için iPhone cihazlarda şebeke ayarı 3G olarak ayarlanmış biçimdedir. Bundan dolayı da bu telefonlar 4.5G’nin sunduğu imkânlardan faydalanamamaktadır. Bundan dolayı bizler de bu yazımızda iPhone telefonunuzu 4.5G’ye hangi adımları uygulayarak geçirebileceğinizi anlatacağız. Aşağıdaki aşamaları cihazınıza uygulayarak iPhone telefonunuzda 4.5G’yi aktif bir hale getirebilirsiniz.

iPhone 4.5G ayarı nasıl yapılır?

– İlk aşama olarak telefonunuzdan Ayarlar bölümüne giriş yapın.

– Daha sonra hücresel Veri Seçenekleri kısmına basın.

– Hücresel Veri Seçenekleri alt tarafında yer alan Ses ve Veri bölümüne tıklayın.

– Son aşama olarak da LTE seçeneğini tıklayarak işlemi tamamlayın.

Eğer bütün bu aşamaları uyguladıysanız, sizin de cihazınız artık 4.5G teknolojisi ile uyumlu hale gelmiştir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.