iOS 10.1 Beta’dan iOS 10’a Nasıl Dönülür?

0

ios-10.1-betaİOS10.1Bet’yı deneyip yeniden İOS 10’a dönmek isteyenlerin yapmaları gereken bir kaç yöntem vardır. Peki,İOS10.1’denİOS10’a dönmek için neler yapılmalıdır?

iOS10.1’den iOS 10’a Dönüş Yapmak için Neler Gereklidir?

iOS10.1’den iOS 10’a dönüş yapabilmek için öncelikle hangi sürüme dönüş yapılacağının tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer ki İOS10.1’de karar kılındıysa İOS 10.1’in, İOS 10.2 ‘ye dönüş yapılması isteniyorsa İOS 10.2’nin IPSW dosyalarının indirilmesi gerekmektedir. İPSW dosyalarının indirme linkleri açılan pencerelerin en alt kısmında yer almaktadır. İPWS dosyaları İOS işletim sisteminin değiştirileceği cihazların modellerine göre değişiklik göstermektedir. Bunun için dosya indirme işlemi yapılırken cihazların modellerinin bilinmesi gerekmektedir. Cihaz ile uyumlu olan dosya indirildikten sonra cihaz içindeki verilerin yedekleme işlemleri yapılmalıdır.

Çünkü bu işlem cihaz içindeki tüm verilerin silinmesine, telefonun ilk alındığı hale dönmesine neden olacaktır. Öncelikle cihazların bilgisayara bağlanarak itunes uygulamasının çalıştırılması gerekmektedir. Daha sonra itunes uygulamasının sol kısmında yer alan ibarelerde İOS işletim sisteminin yüklü olduğu cihazın seçimi yapılarak shift tuşuna basılı tutarak restore iPhone seçeneğine tıklanır. Bu işlem ile birlikte yeni açılacak pencereden İOS10.1 veya İOS 10.2 sürümlerinden birisi seçilir. Hangi işletim sistemine ait olan IPSW dosyası indirildiyse onun seçilmesi gerekmektedir.

İşletim sisteminin belirlenmesinden sonra Itunes işleme otomatik olarak başlayacaktır. Bu işlem devam ederken telefonlar asla bilgisayarlardan çıkarılmamalı. Kısacası indirme işleminin yarıda kalmasına neden olacak herhangi bir işlem yapılmamalıdır. İndirme işlemi bir kaç dakika sürmektedir. İndirme işlemi bittikten sonra herhangi bir kurulum işlemi yapmaya gerek yoktur. İndirme işlemi bitilip kurulum tamamlandıktan sonra cihaz bilgisayardan çıkarılır ve yeniden başlatılarak yeni işletim sistemine geçilmiş olur.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.