SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

iCloud’da Saklanan Fotoğrafları Ve Tüm Verileri Silmek

iPhone 22 Ocak, 13:25'de eklendi

icloud-logoBilindiği üzere iCloud birçok verinin saklandığı geniş kapasiteli bir uygulamadır ve akıllı telefon kullanmakta olan daha da ayrıntısı Iphone gibi İOS cihazlar için kullanılan veri saklama uygulamasıdır denilebilir. Iphone ile çekilen fotoğraf ve videolar iPad ile oynanan oyunlar ve bu oyunların verilerini düzenlemek, belgelerini yedeklemek ve istenilen cihazdan erişime açık olan bulut depolama servisi iCloud’dan herhangi bir zaman da tüm verilerin kaldırılmasını sağlamak için bu işlemler hem İOS cihazlardan hem de bir bilgisayar vasıtasıyla kolayca yapılabilmektedir.

iOS Cihazları İle iCloud Verileri Nasıl Temizlenir?

İOS cihazlar hem basit hem de kolay bir şekilde iCloud verilerini temizleyebilmektedir. Bunun için izlenecek yol şöyledir: Ayarlar-iCloud-Depolamayı Yönet. Doküman ve Veri Sayfası’na girildiğin de en aşağı da Tümünü Göster butonu yer almaktadır. Butona dokunulduğu anda iCloud hesabına erişip veri yedeklemesinin yapıldığı bütün uygulamalar bulunmaktadır. Buradan hareketle Düzenle-Tümünü sil seneği ile iCloud da yer alan bütün kayıtlar silinmektedir.

Windows İçin iCloud Bilgisayardan Nasıl Silinmektedir?

iCloud hesabın da bulunan bütün veri ve dokümanlar iCloud Denetim Masası aracılığıyla silinmektedir. Fakat bu anlatılan bu şekilde ki uygulama Windows iCloud için geçerli olmaktadır. Apple hesabına giriş yapılmalıdır. Hesaba giriş sağlandıktan sonra ana ekran da Saklama Alanı ibaresine tıklanmalıdır. Tıpkı İOS cihazlar da yer aldığı üzere Alanı Yönet sayfası bulunmaktadır. Sol panelde bulunan bu uygulama seçilip tıklanmalıdır. Uygulama seçildikten sonra veri ve dokümanları sil butonu çıkmaktadır. Veri ve dokümanları sil butonu seçildikten sonra onay butonu çıkacaktır. Onay verilmesinin ardından silme işleme gerçekleşmektedir. Fakat İOS cihazlarda olduğu gibi iCloud’da yüklü bulunan tüm uygulamalar için bu işlem ayrı ayrı gerçekleştirilmelidir.

 

iCloud’da Saklanan Fotoğrafları Ve Tüm Verileri Silmek
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.