HotspotShield ile İnternet Daha Güvenli

0

hotspot-shieldTüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bazı zamanlarda, yurt dışında yaşayan kişileri kabul etmez ya da bazı sitelere giriş yapmalarını engelleyebilir. Her yerde olduğu gibi Türkiye’de de girilmesi yasaklanan bazı internet sitelerine rahatlıkla girebilmeyi ya da bazı dönemlerde girilmesi kısıtlanan internet sitelerinin kişiler için kullanıma açılmasını sağlayan bir program olan, HotspotShield programı bu tür durumlar için son derece kullanışlı oluyor.

Hem de bu programdan yararlanan pek çok kişi bulunuyor. HotspotShield, pek tecrübe sahibi olmayan kişilerin dahi internette sınırsız, problem yaşamadan ve güvenli bir biçimde vakit geçirmelerine yardımcı olan ücretsiz bir VPN uygulaması olarak oldukça faydalı programlar arasında kendisine yer edinmiştir.

Özellikleri nelerdir?

Bu program internet özgürlüğü adına getirdiği geniş bir alan ile günümüzde diğer programlara göre oldukça önemli bir konuma sahiptir. Ve VPN uygulama sistemleri belirli programlar aracılı ile bilgisayara indirilerek, kurulumu yapıldıktan sonra çalışmaktadır. Bu programlar bilgisayara indirildikten sonra, direkt olarak işletim sistemine uyum sağlar ve internet dolaşım ayarlarını doğrudan değiştirir. Çalışma biçimi ise, çeşitli ülkelerin dolaşım ağlarına katılarak yine bu sitem yardımı ile bağlantımızı o bağlanılan ülkeden sağlanmaktadır.

Bundan dolayı da internet sitelerindeki engellemelerden kısıtlamalardan kurtularak aynı zamanda da güvenli ve gizlilik kuralları çerçevesinde kalarak bir bağlantı imkânı sağlanmış olur. İnternette vakit geçirirken zararlı olan yazılımlarla karşılaşıldığında, hotspotshield programı sayesinde hiçbir şekilde kimlik bilginiz zararlı yazılımlardan etkilenmez ve pratik bir biçimde istediğiniz gibi web sitesine giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda da Chrome ve Firefox İçin HotspotShield VPN Eklentisi sayesinde programı bilgisayara yüklemeye gerek kalmıyor. Chrome web tarayıcısının bir eklentisi olarak yararlanabilmektesiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.