iPhone’daAna Ekran Tuşuna Basmadan Ekran Görüntüsü Alma

0

iphoneekrangoruntusuiPhone cihazlarda ekran görüntüsü almanın yolu ana ekran tuşu ile uyut tuşuna aynı anda basmak ile gerçekleştirilmektedir. Bu özellik Android’deniPhone geçen tüm kullanıcılar tarafından bilinmektedir. Bu yöntem ile ekran görüntüsü almak oldukça pratik bir yöntemdir. Ancak çok sık ekran görüntüsü alan kullanıcıların cihazlarının ana ekran tuşları zamanla eskiyerek bozulabilmektedir. Bu nedenle birçok kullanıcı sorun yaşamaktadır. Aslında ana ekran tuşu kullanılmadan ekran görüntüsü almanın yolu vardır. Peki, ana ekran tuşu kullanılmadan ekran görüntüsü almanın yöntemi nedir?

iPhone’da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınmaktadır?

iPhone cihazların ana ekran tuşları parmak izi sistemi ile çalıştıklarından belli bir süre sık kullanıldıklarında bozulabilmektedirler. Bu nedenle iPhone kullanıcıları zor zamanlar geçirmektedirler. iPhone kullanıcıları ana ekran tuşunun bozulmasından bu nedenden dolayı sıklıkla şikâyetçi olmuşlardır. Aslına bakılırsa Apple’ın ana ekran tuşuna basmadan birçok işlemi yapmasına imkân sağlayan özelliği vardır ancak yeni iPhone kullanıcılarının bu durum gözlerinden kaçmaktadır. Ana ekran ihtiyacını ortadan kaldıran özelliğin ismi AssistiveTouch’tır.

Bu özellik aktif edildiğinde birçok özellikten faydalanabileceği gibi cihazların özel ayarlarına da tam olarak hâkim olunabilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için öncelikle cihazlarda yer alan AssistiveTouch özelliğini etkinleştirmek gerekmektedir. Bunun için öncelikle ayarlar kısmına girilir ve daha sonra genel sekmesine tıklayarak açılan sayfadan erişebilirdik sekmesine tıklamak gerekecektir. Daha sonra AssisticeTouch’a dokunulur ve ardından sağ tarafta yer alan butona dokunularak uygulama etkileştirilmiş olur. Bu işlem yapıldığında ana ekran tuşunun yer aldığı ekran açılacaktır. Bu özelliğin uygulanması ana ekran tuşuna kullanmaktaki gibi pratik değildir belki ama ana ekran tuşunun korunması için oldukça önemlidir.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.