iPhone Garanti Sorgulama İşlemi

0

iphone garantiGünümüzde garanti kelimesi teknolojik aletler için çok şey ifade etmektedir. Garanti kelimesi teknolojik ürünler için bir güven kaynağıdır. Telefon ya da herhangi bir cihazı satın aldıktan sonra belirli süreler içinde cihazınızda olacak, her türlü sorun garanti kapsamında üretici firma tarafından halledilmektedir.

Garanti konusunda bir diğer husus ise ikinci el aldığımı ürünlerin garantisinin devam edip etmediğini öğrenmemiş ya da bilmiyor olmaktır. Telefon üreticilerinden olan Apple bu konuda kullanıcılarını düşünerek çok güzel bir uygulamayı hayata geçirmiştir. Apple’nin hayata geçirdiği bu kolaylık sayesinde Apple sitesinden elinizde olan cihazınızın garanti kapsamı süresinin devam edip etmediğini öğrenebilirsiniz.

Apple Sitesinden iPhone Garanti Sorgulamak İçin Ne Yapmalıyım?

Apple’nin web sitesine girdikten sonra şu adımları izleyerek iPhone telefonunuzun garanti kapsamında olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

1- Apple sitesine girdikten sonra iPhone “kapsamı denetle” Sayfasına ulaşın. Eğer sayfayı sitede bulmakta zorluk çekiyorsanız. Sitede bulunan arama kutusuna iPhone kapsamı denetle yazarak aratabilirsiniz.

2- Açılan bu sayfada bulunan seri numarası kutucuğuna iPhone cihazınızın seri numarasını girin. Daha sonra alt kısımda bulunan doğrulama kodunu girin ve “Devam” tuşuna basın. Daha sonra kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra devam tuşuna tıklayınca telefonunuz hakkında olanlar karşınıza Türkçe olarak gelecektir. Karşınıza gelecek ekranda “Onarım Ve Servis Kapsamı” başlığı adı altında garanti süreniz yazmaktadır.

iPhone Telefonumun Seri Numarasını Nasıl Bulabilirim? 

iPhone telefonunuzun seri numarasını bilmiyorsanız ve telefonunuza ait olan hiç bir evrakta bulamadıysanız, seri numarasını kolay bir yolla öğrenebilirsiniz. Telefonunuzdan seri numarasını öğrenmek için şu adımları izleyin. Telefonunuzdan seri numarasını öğrenmek için “Ayarlar” kısmından “Genel” kısmına giriş yapın ve genel kısmında bulunan “Hakkında” kısmına tıklayın. Hakkında kısmına girdikten sonra, seri numarası satırında telefonunuza ait seri numarasını görebilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.